HTC’nin İstifa Eden Yöneticileri Yeni Bir Telefon Markası Oluşturdu: ‘Kazam’

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2010 yılı son çeyrek raporlarından bu yana sürekli kan kaybı yaşayan HTC, büyük umutlar bağladığı HTC One’ı şubat ayı içerisinde duyurmuş ve mümkün olduğu kadar Galaxy S4 öncesi satışa sunmak istiyordu. Ne var ki telefonda tedarik noktasında bazı sıkıntılar yaşadı ve şirket son 3 yılın en düşük kârını birinci çeyrekte elde etti. HTC One’ın birçok ülkede satışa sunulmasıyla ikinci çeyrekte elde edilen gelir oranında ciddi manada artış yaşansa da, söz konusu durum şirket içerisinde istifaların önünü kesmedi.

Andronova

HTC’nin eski satış başkanı Michael Coombes ve İngiltere eski pazarlama müdürü James Atkins görevlerinden istifa ederken, HTC’yi fırtınalı geçen günlerde yalnız bırakmışlardı. İkilinin dün yayınladıkları basın açıklamasında istifa ile ilgili bilgiler vermesi beklenirken, Coombes ve Atkins mobil dünyasında yeni bir marka oluşturduklarını ve bundan sonraki süreçte çalışmalarını “Kazam” adlı marka adı altında sürdüreceklerini bildirdiler.

Mobil sektörde daha etkili olan ve tutunabilecek bir marka adı altında çalışmalar sergilemek isteyen eski yöneticiler, öncelikli hedefin Avrupa pazarı olduğu, satış sonrası desteğe büyük önem verileceği;  tüketicilerin tek bir ürün kullanmaya mahkum edilmeyeceği ve çeşitli boyutlarda ürünler oluşturacaklarını bildirdiler.

Çiçeği burnunda şirketin yeni satış müdürü James Atkins, Kazam için “Yeni bir mobil marka ile statükoyu bozmak için fırsat” olarak nitelendirirken, “Olumlu bir mobil deneyimi sunmak için oldukça kararlıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Satış sonrası desteğe büyük önem verileceği açıklamasından şirketin tercihini Android’den yanan kullanacağı net bir şekilde anlaşılmaktadır. Oldukça iddialı söylemlerle ortaya çıkan şirketin, dünya devleri arasında nasıl bir performans sergileyeceği şimdiden merak uyandırıyor. Yılsonuna kadar ilk ürünlerin tüketicilere sunulması bekleniyor. Şu bir gerçek ki yöneticiler, rekabetin her geçen gün daha da arttığı şu süreçte HTC’de edindikleri tecrübelerin daha fazlasını ortaya koymalıdır.

kaynak: news.cnet

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın