HTC’nin Yeni Amiral Gemisi M8’e Ait Olduğu İddia Edilen Görseller Ortaya Çıktı!

blank

One gibi iddialı bir modelle yeni yıla giriş yapan HTC’nin yılsonuna gelindiğinde ve genel bir değerlendirme yapıldığında pek de iç açıcı sonuçlar elde edemediğini görüyoruz. Casusluk suçlamaları, istenilen satış rakamlarına ulaşılmaması, Beats Audio hisselerinin satılması ve yıllar sonra zarar edilmesi, zor geçen 2013 yılının sadece bazı satır başlarıydı.

teknik destek

Tayvanlı üretici yeni yılda sağlayacağı başarı ile geçtiğimiz yıl yaşadığı kötü tabloyu unutturmak istiyor. Sağlanacak başarıda başrolü üstlenmesi beklenen modelin ise M8 olacağı konuşuluyor. Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi ile aynı süreçte tanıtılması beklenen telefona ait bazı görsellerin Çin menşeli ePrice sitesinde yayınlandığı ortaya çıktı. ePrice’in sızdırdığı görüntülerle güvenilir bir kaynak olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Ortaya çıkan üç fotoğrafın çekim kalitesi çok iyi değil, ancak tasarıma dair ayrıntıları detaylı şekilde ortaya çıkarıyor. Görünüşe bakılırsa HTC oldukça beğenilen One tasarımını genel hatlarıyla sürdürecek. Tabi tasarım departmanı bazı değişiklikler ön görmüyor değil. Kamera üzerindeki boşluğun parmak izi sensörü için bırakıldığı düşünülüyor. Ayrıca M8’in daha önce ve köşeleri yuvarlatılmış hatlardan oluştuğu dikkatimizden kaçmıyor.

gsmarena_001

Telefonun söz konusu teknik özelliklerine değinecek olursak; büyük olasılıkla 2.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Sense 6 kullanıcı arayüzü ve 5 ya da 5.2-inç boyutunda 2K çözünürlüklü ekran. Ekran konusu henüz teyit edilmiş değil, ancak 2014 yılı ile birlikte üst seviye akıllı telefonlarda yeni bir çözünürlük standardına geçilmesi bekleniyor.

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!