HTC’nin Yeni Amiral Gemisi ‘One Two’ Şubat Ayında Tanıtılacak!

blank

HTC‘nin 2014 yılı birinci çeyreğinde M8 modelini duyuracağı artık kesinleşen bir detay halini aldı. Nokia ile HTC arasında İngiltere’de yaşanan ve kısa süre önce One mini modeline satış yasağı getirilmesiyle neticelenen dava dosyasında ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Nokia’nın dava yargıcına sunduğu dosyada HTC’nin 2014’ün ilk çeyreğinde muhtemelen şubat ayında yeni bir telefon duyurusu gerçekleştireceği bilgisi yer alıyor. Bu detay muhtemelen patent ihlalinin söz konusu modelde de yaşanabileceği ihtimali düşünülerek dosya kapsamına alınmış olabilir.

BBC kaynaklarının “One Two” olarak isimlendirdiği telefonun dava dosyası kapsamında yer almasına HTC avukatlarından herhangi bir itiraz gelmeyince, telefonun varlığı bir nevi resmen onaylandı. HTC One 19 Şubat’ta Amerika ve İngiltere’de düzenlenen etkinliklerle lanse edilmişti. One Two modelinin de yine yakın bir tarihte görücüye çıkması bekleniyor.

Yekpare alüminyum kasadan oluşacak M8’in M7’ye göre daha ince, hafif ve kenarları yuvarlatılmış  bir yapıda olması bekleniyor. 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekranla donatılacak telefon Android 4.4 işletim sistemi ve Sense 6.0 kullanıcı arayüzüyle kutudan çıkacak.

AnTuTu kriter testinde beliren telefonun diğer teknik özellikleri ise dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 GPU, 2GB RAM, 16GB ROM, Ultrapiksel kamera ve 2.1MP ön kamera şeklinde sıralanmıştı. Bahsi geçen özelliklerin gerçeği yansıtmadığını hatırlatalım. Özellikle RAM ve işlemci tarafında yeni gelişmeler karşımıza çıkabilir.

kaynak: thenextweb

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!