HTC’nin Yeni Cihazı Aksiyon Kamerası Olabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC‘nin duyurması beklenen yeni cihazı bir Aksiyon Kamerası olabilir. Son 3 senedir mobil pazarda gelirleri azalan firma; tüketici elektroniği pazarında başka dallara yönelerek bir çıkış arıyor.

teknik destek

Ultra geniş açılı bir lens, 16 MP çözünürlük, su geçirmezlik ve hem Android hem de Ios desteği sunması beklenen kamera, wi-fi ve bluetooth bağlantı seçeneği ile gelecek. HTC One M7’de kullandığı ultra piksel kamera ile sektöre farklılık getiren firma, lensin çözünürlüğü yüzünden eleştiri alsa da, düşük ışık performansı ile takdirleri toplamıştı. Bu seneki One M8’deki derinlik sensörü ile yenilikçi yanını gösteren HTC henüz resmi açıklama yapmadığı için cihaz özellikleri kesin olmasa da, bir Htc yetkilisi bu özellikleri onayladı.

HTC son 12 çeyrek finans raporunda sürekli zarar açıklamıştı. Geçen sene duyurduğu HTC One serisi ile biraz düzelme kaydedilse de, pazar payını rakipleri Xiaomi ve Lenovo‘ya kaptıran firma mali yönden çıkış aramaya devam ediyor. Tayvanlı rakibi GoPro‘nun aksiyon kamerası pazarı ile yakaladığı çıkışı inceleyen firma bu alana girerek pazar payı kapmak istiyor. Özellikle GoPro’nun halka arzı ile birlikte elde ettiği 427 milyon dolar HTC’nin ilgisini çekmiş durumda.

htc action cam

Tüp şeklindeki kameranın özel bir selfie modu da bulunacak. 8 Ekim’de New York’ta yapılacak etkinlikte tanıtılması beklenen kameranın, android ve ios uyumlu bir uygulama ile gelmesi bekleniyor.

HTC’nin geçen hafta yolladığı davetiyede “Double Exposure” (çift pozlama) ibaresinin bulunması, kameranın tanıtılma ihtimalini güçlendiriyor.Kameranın fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi tanıtımda belli olacak. Sizce HTC’nin mali durumunu güçlendirmek için bu pazara yönelmesi doğru mu?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!