HTC M8’in Teknik Özellikleri AnTuTu Testinde Ortaya Çıktı!

blank

Üreticilerin üst seviyede konumlandırdıkları akıllı telefonların lansman tarihlerinden önce sızmaları ya da telefona dair özelliklerin gün yüzüne çıkması artık alışıla gelmiş durum. Benzer bir süreç şu an HTC M8 için yaşanmaktadır. Bu yıl şubat ayında HTC One modelini tüketicilerle buluşturan HTC’nin telefon için M7 kodunu kullanması, M8’in HTC One’ın halefi olacağını açıkça ortaya koymaktadır.

M8’in Şubat 2014’te tanıtılması bekleniyor ve cihaz tarafında gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. AnTuTu kriter testinde HTC 0P6B120 kod numarasına sahip gizemli bir telefon ortaya çıktı. Söz konusu cihazın 36.000 seviyesinde aldığı puan dikkate alındığında telefonun M8 olma ihtimali güçleniyor. Zaten Tayvanlı üretici tarafından yakın zamanda duyurulması beklenen üst seviye tek telefon One modelinin halefinden başkası değil.

Elde ettiği puanla mevcut telefonların tümünü geride bırakan M8’in Snapdragon 800 MSM8974AB işlemcisinden güç alması bekleniyor. Aynı işlemciye sahip Galaxy Note 3, AnTuTu testinden 35 civarında puan elde etmeyi başarmıştı. M8’in daha yukarı bir skor elde etmesinde HTC’nin yazılım-donanım arasındaki uyumu önemli ölçüde sağlamış olmasına bağlanıyor.

Android 4.4 KitKat ve Sense 6.0 kullanıcı arayüzü ile çalışacak üst seviye cihazda 2GB RAM’in yer alması bekleniyor. 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super LCD erkanla donatılacak modelde alüminyum kasa anlayışı devam edecek. 4 Ultrapiksel arka kamera, 2.1MP ön kamera ve 16GB dahili depolama telefonun öne çıkan diğer teknik özellikleri şeklinde sıralanıyor.

htc-m8

Aynı dönem içerisinde Sony, HTC ve Samsung’un da amiral gemi olarak isimlendirilen modelleri tanıtmaları bekleniyor. İsmi geçen üreticiler söz konusu cihazlarında Qualcomm’un Snapdragon 805 çözümüne yer verebilir ya da gelecek çeyrekte de yollarına Snapdragon 800 ile devam edebilirler. Ancak kriter testinden anlaşıldığı üzere HTC şu an için yola Snapdragon 800 ile devam edecek.

m8-antutu

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!