Huawei, Adeta Samsung ve Apple’a Meydan Okuyor!

media 12366

Dünya’nın en büyük teknoloji devlerinden ve Çin’in de en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, 2015’te gerçekleştirdiği 100 milyon adet akıllı telefon satışıyla büyükler ligine dahil oldu.

Andronova

Kendi teknolojilerini üreten nadir devlerden biri olan Huawei, akıllı telefon pazarında bu güne kadar sadece Samsung ve Apple‘ın tekelinde bulunan 100 milyon satış barajını aşarak, Dünya’daki en büyük ilk üç büyük akıllı telefon üretici oldu. Kararlı büyüme ve artan satış rakamlarıyla önümüzdeki yıllarda ilk iki devin tahtını sallayabilecek Çinli teknoloji devi, bu yönden Samsung ve Apple’a adeta meydan okuyor.

Bu konuda kısa süre önce sizlerle paylaştığımız “2015 3’üncü Çeyrek Gelir Raporları: Samsung, Apple, LG, Sony, Huawei ve HTC” başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Google‘ın bu yılki Huawei’e ürettirdiği Nexus modellerinden biri olan Nexus 6P ve kısa süre önce özellikleri ve fiyatı belli olan harika telefon Mate 8 modeli hakkında yazılarımızı sizlerle paylaşmıştık.

huawei mate-8-goruntu5

Gerek kaliteli donanımları, gerek şık tasarım anlayışı ve gerek ise yazılım desteği ile akıllı telefon üretimi konusunda oldukça başarılı olan firma, 2015 yılı içerisinde 100 milyondan fazla akıllı telefon satışı gerçekleştirdiğini resmi olarak duyurarak, büyük ikili‘nin yanına dahil olmuş oldu.

Peki sizin Huawei hakkında fikirleriniz nelerdir?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın