Huawei 8 Çekirdekli Kirin 620 İşlemcisini Tanıttı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Huawei 8 Çekirdekli Kirin 620 İşlemcisini Tanıttı

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefonlarında kendi işlemcisini kullanma konusunda Samsung’un izinden giden Huawei, Kirin 620 işlemcisini bugün tanıttı. Orta sınıf telefon ve tabletler için üretilen işlemci, 64 bit desteği ve 8 çekirdekli yapısı ile 1.2 gHz hızında çalışıyor ve oldukça iyi bir performans sergiliyor.

28 nm teknolojisi ile üretilen işlemci, Cortex A53 yapısını kullanıyor ve LPDDR3 RAM desteği bulunuyor. Mobil bağlantılar konusunda GSM, TD-SCDMA, WCDMA, TD-LTE, LTE FDD desteği sunan işlemci, ayrıca 150 Mbps Cat.4 LTE bağlantıları da olanak sağlıyor. Grafik işlemcisi olarak, günümüze göre biraz eski kalan Mali450 MP4 kullanıyor. 13 MP çözünürlüğünde görüntü işleme desteği sunan kamera, 30 fps 1080P  video kaydına imkan tanıyor.

Karşılaştırmak gerekirse; Kirin 620, Qualcomm’un Snapdragon 410 işlemcisine denk geliyor. Her iki işlemci de 64 bit desteğine sahip ve 1.2 gHz hızında çalışıyor ancak Kirin 620, 8 çekirdekli olmanın avantajını kullanıyor. Grafik konusunda soru işaretleri olsa da, Huawei pazarda güçlü bir yere sahip ve telefonlarını satmakta sorun yaşamıyor. Huawei’nin telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Huawei 8 Çekirdekli Kirin 620 İşlemcisini Tanıttı

Kirin 620

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kaynak: Weibo

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak