Huawei, Android ve Windows Phone’la Çalışan Telefon Tanıtacağını Resmen Açıkladı

blank

Tablet bilgisayar çözümlerinde Android ve Windows 8 ile çalışan hibrit cihazlar bir süredir üreticilerin gündeminde ve bu yönde bazı tanıtımlar da geçtiğimiz yıl yapıldı. İki işletim sistemiyle çalışan telefonlar ise son dönemde yaşanan gelişmelere bakıldığında 2014 yılı içerisinde tüketiclerle buluşmaya başlayacak.

teknik destek

Android ve Windows Phone 8 işletim sistemlerini bir arada sunacak akıllı telefon iddiası ilk olarak Hindistanlı mobil cihaz üretici Karbonn tarafından gündeme taşındı. Microsoft ile lisans anlaşmasını halleden uzak doğulu firma her ne kadar Google sıcak bakmasa da, çift işletim sistemi ve çift SIM kart desteği sunan yeni nesil telefon çözümünü yılın ikinci yarısında resmiyete kavuşturacak.

İki işletim sistemini bir arada sunan mobil cihazların Huawei’yle de adı bir süredir anılıyor. Çinli üretici cephesinden konuya ilişkin resmi açıklama şirketin pazarlama şefi Shao Yang tarafından yapıldı. TrustedReviewes’a yapılan röportajda Yang Windows Phone 8 ve Android işletim sistemini bir arada sunan bir telefon geliştirdiklerini doğrularken; telefonun ikinci çeyrekte ilk olarak Amerikalı kullanıcılara sunulacağı belirtti.

Çift işletim sistemli bir telefonu neden tercih ettilerine dair herhangi bir açıklama yapmayan şirket yöneticisi Windows Phone ekosistemi önceliğimiz olmasa da, bu platformda yer alan ürünler sunmaya devam edeceklerini ifade etti. Yang ayrıca mobil dünyasının 3 numaralı üretici konumunda olan Huawei’in yeni bir işletim sistemine her zaman açık olduğunu da sözlerine ekledi.

Microsoft cephesi ise çift işletim sistemli telefonlara sıcak bakıyor. Redmond merkezli yazılım devinin Windows Phone 8’de donanım gereksinimlerini hafifletmesiyle iki işletim sisteminin bir cihazda çalışmasını daha kolay hale getirmenin önünü açtı.

kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!