Huawei Ascend Mate II’nin Görselleri Sızdı, Teknik Özellikler Şekilleniyor!

Büyük ekranlı telefonlar kategorisi son döneminde büyük rağbet görüyor. Birçok üretici platformda rekabet etmek adına ürünler oluşturmaya devam ediyor. Çinli üretici Huawei de geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde 6.1-inçlik ekranıyla büyük ekranlı telefonlar kategorisine giriş yaptığı herkesin malumu. Haziran döneminde lansmanı gerçekleştirdiği Ascend P6 modelini yenileme hazırlıklarını sürdüren Huawei, diğer taraftan ise ikinci nesil Ascend Mate modelinin hazırlıklarını sürdürüyor.

Hakkındaki ilk bilgiler geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan telefonun tasarım çizgilerini ve teknik özelliklerini gün yüzüne çıkaran yeni görseller yayınladı. Ascend Mate II modelinde 6.1-inçlik ekran boyutunu aynen korunmaya devam edilecek, fakat çözünürlük noktasında gelişmeler dikkat çekiyor. Bir önceki nesilde HD ekran kullanan Huawei bu noktada fazlasıyla eleştirilmişti. Yeni nesil modelde ise ekran çözünürlüğü Full HD seviyesine yükseltilecek.

Bir diğer gelişme ise işlemci biriminde karşımıza çıkıyor. Şirket, Ascend Mate II modelinde 1.6GHz frekans hızında işlem gören 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren ve Cortex-A9 mimarisine sahip dört çekirdekli Kirin910 platformunu kullanacak. Söz konusu işlemci beraberinde Mali-450 grafik işlemcisini getirecek. Söz konusu işlemci, telefonu 2014 yılında aynı kategoride yer alan telefonlar karşısında iddialı bir konuma getiremiyor, ancak Huawei modellerinin uygun fiyatlı yapısını unutmamak gerekir.

ascend Mate

Android 4.2.2 işletim sistemi ve Emotion 2 kullanıcı arayüzü ile çalışacak modelde 2GB RAM ve 16GB’lik dahili depolama birimi yer alacak. Ascend Mate II modelinin ocak ya da şubat ayında tanıtılması bekleniyor.

gsmarena_006

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir