Huawei Ascend P6 için Android 4.4 KitKat Gecikiyor!

Geçtiğimiz yıl 48.8 milyon akıllı telefon satarak Samsung ve Apple’ın ardından 3. sırada yer alan Huawei, geçtiğimiz yıl sürdürdüğü başarısını bu yılda da devam ettirme noktasında oldukça kararlı. Şirketin önümüzdeki günlerde başlayacak MWC 2014 etkinliğinde ilk akıllı saat tecrübesini, Ascend P7 ve yeni nesil tablet modelleri duyurması bekleniyor.

teknik destek

Huawei’in 2014 ilk çeyrekte duyurmasını beklediğimiz cihazlara kısaca değindikten sonra şirket cephesindeki güncelleme konusunda neler yaşanıyor bunlara göz atalım. Huawei geçtiğimiz yıl aynı dönemde duyurusunu gerçekleştirdiği, tasarımı ve inceliğiyle tüm dünyanın dikkatini çeken Ascend P6 için kasım ayı içerisinde resmi Weibo hesabından bir açıklama yayınlamış ve söz konusu telefon için Android 4.4 KitKat güncellemesinin ocak ayı içerisinde başlayacağını bildirmişti.

Şirket içerisinde gelen haberler ise güncellemenin ileri bir tarihe atıldığını gösteriyor. Çinli üretici ilk olarak şubat ayında resmi dağıtımı başlatmayı plandı fakat huaweinews sitesi Ascend P6’nın Çin versiyonunun mart ayı içerisinde Android 4.4.2 KitKat güncellemesini alacağını duyurdu. Bu gelişme uluslararası versiyon için güncelleme tarihinin mart sonu ya da nisan döneminde gerçekleşeceği anlamına gelir. Zira Huawei’in güncellemeyi ilk olarak ülkesi kullanıcılara sunması bekleniyor.

huawei-ascend-p6-android-44

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir