Huawei Ascend P6 için KitKat Güncellemesi Bir Kez Daha Ertelendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Huawei geçtiğimiz yıl mayıs döneminde Ascend P6 modelini duyurdu. Şık ve zarif tasarımıyla göz dolduran akıllı telefon o dönem Android 4.2.2 Jelly Bean ve Emotion UI 1.6 kullanıcı arayüzüyle tanıtılmıştı. O günden bu yana kapsamlı herhangi bir güncelleme almayan telefon için başlangıçta ocak ayında KitKat güncellemesinin dağıtılacağı belirtildi. Daha sonra güncellemenin mart ayna ertelendiği bilgisi verildi.

teknik destek

Huawei geçtiğimiz günlerde Emotion UI 2.0 yükseltme programını açıkladı ve açıklanan programda uluslararası Ascend P6 için güncellemenin haziran ayında yayınlanacağı yer alıyor. Bu bilgi Android 4.4 güncellemesini uzun bir süredir bekleyen Ascend P6 sahipleri için kötü bir gelişme.

Güncelleme Android 4.4’le gelen yeniliklerin yanı sıra kullanıcı arayüzünde kimi değişiklikleri beraberinde getirecek. Yüksek olasılıkla Ascend P7’de yer verilen Emotion UI 2.3’e benzer bir arayüz telefon sahiplerine sunulacak.

Dünya genelinde yaklaşık 4 milyon satan Ascend P6 için Android 4.4.2 KitKat güncellemesinin bu kadar gecikmesi, haziran sonunda düzenlenecek Google I/O etkinliğinde tanıtılması muhtemel yeni Android sürümünün telefon için yayınlanması ihtimalini tehlikeye atıyor. Android 4.4 güncellemesi yüksek olasılıkla telefon için yayınlanan son güncelleme olacak.

ascend-p6-upgrade

kaynak: huaweinews

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!