Huawei Ascend P6 Resmiyet Kazanarak ‘En İnce Telefon’ Unvanını Elde Etti!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sön dönemde hakkında fazlasıyla görsel ortaya çıkan Huawei’in Ascend P6 adlı modeli İngiltere’de gerçekleşen basın toplantısı ile resmiyet kazandı. 6.18mm kasa kalınlığı ile en ince telefon unvanını elde eden telefon aynı zamanda tamamı metal kasadan oluşan ilk telefon oldu. Donanım anlamında orta/üst seviye arasına konumlandırılan telefonun fark yaratan özelliği görüldüğü üzere şık tasarımı.

Andronova

4.7-inç boyutunda HD çözünürlüklü LCD ekrandan oluşan telefon eldiven ile yapılan dokunuşları da algılayabilmektedir. Ascend P6 şirket bünyesinde üretilen Cortex-A9 mimarisine sahip 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli K3V2 yonga seti ve 2GB RAM’den güç alırken, telefonda dikkat çeken bir diğer detay ise kamera yeteneklerinden karşımıza çıkıyor.

media 16834

Ascend P6’da f/2.0 diyafram aralığına sahip 8MP çözünürlüklü bir kamera, ön bölümde ise 5MP çözünürlüklü oldukça gelişmiş bir kamera yer bulmakta. Arka kamera ile 4cm mesafeden bile makro çekimler sağlanırken; 1080p video kayıt, özel olarak geliştirilen IMAGESmart yazılım ile kontrast ve renk geliştirme, otomatik sahne tanıma, nesne izleme ve güzellik modu desteği kameranın yetenekleri arasında yer alıyor.

Telefonda dikkatimizi çeken bir diğer detay ise özelleştirilebilir Emotion UI arayüz oldu. Android 4.2.2 temeline dayanan arayüz, tasarım anlamında MIUI ve iOS’tan ilham aldığı anlaşılıyor. Daha sezgisel olduğu iddia edilen arayüz için Huawei’in 5 milyon tüketiciden geri dönüş aldığı bildirildi.  Alt bölümde yer alan videoda daha fazla detay bulacaksınız.

SxWCXXv9ufg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

2.000mAh kapasiteli batarya sağlanan optimizasyonlar sayesinde benzer kapasiteye sahip pillere nazaran %30 daha fazla verimlilik sunuyor. LTE desteğinden mahrum bırakılan telefon siyah, beyaz ve pembe olmak üzere üç arklı renk seçeneği ile raflardaki yerini alacak. Çin’de satışa başlayan telefonu ağustos ayı içerisinde 100’den fazla ülkede satışa sunulacak.

E75gTh3nK1k” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

oN6_w_U96r4″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

HfHVQMEnKUE” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidCentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın