Huawei Ascend P6S Gerçek 8 Çekirdekli İşlemciye Sahip Olacak!

blank

Octa (8) çekirdekli işlemci pazarı gittikçe kızışıyor. MediaTek 8 çekirdekli işlemcisine dair bütün detaylar ortaya çıkarken, NVIDIA ve Qualcomm gibi önemli üreticilerinden yine yeni yongalar üzerinde çalıştıkları gelen bilgiler arasında. Huawei de kızışan pazarda geri kalmak istemiyor. Huawei Başkanı Xu Xin Quan, Çin sitesi Weibo üzerinden Huawei’in bir sonraki amiral gemisi modeli Ascend P6S‘in gerçek 8 çekirdekli işlemciye sahip olacağı bilgisini verdi.

teknik destek

Haziran döneminde resmi duyurusu gerçekleşen Ascend P6 mükemmel görünümü ile en şık cihazlardan biri olarak gösteriliyor. Samsung, Sony ve LG gibi üreticilerinin amiral gemi modelleri ile rekabet edecek seviyede olmayan telefon yine de fiyat/performans açısında kullanıcıları tatmin edecek bir deneyim sundu.

Telefon dört çekirdekli K3V2 çiple güçlendirildi ve bu işlemcinin artık güncellenmesi gerekmektedir. Huawei hayranlarını sevindiren gelişmeye göre Ascend P6S 8 çekirdekli bir işlemciye sahip ve olacak ve tüm çekirdekler aynı anda çalışabilecek. Hatırlanacağı üzere Samsung, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 modellerinde 8 çekirdekli işlemcilere yer vermiş, ancak söz konusu işlemciler 4’erli gruplar halinde işlem görüyordu. Huawei Başkanı, Ascend P6S modelinde yer alacak işlemci dışında herhangi bir teknik özellik hakkında bilgi vermedi.

Huawei düşük maliyetli telefonlar oluşturarak Çin’in akıllı telefon pazarından yararlanmak istiyor. Xiaomi bütçe dostu çözümler üreterek ülkesi Çin’de dakikalar içerisinde rekor satışlar elde ediyor. Ascend P6S teknik özellikler noktasında geliştirilecek bir model olsa dahi Ascend P6 ile benzer bir fiyat kategorisinden satışa sunulması bekleniyor.

kaynak: androidheadlines

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!