Huawei Başkanı Açıkladı Ascend P6S Geliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Huawei tüm dünyada teknoloji meraklıları tarafından merakla takip edilen bir firma. Bu güne kadar global anlamda büyük başarılar elde edemese de bu yılın başında tanıttığı ve yaz aylarında ülkemizde de satışına başlanan Ascend P6 telefonu ile incelik rekoru kırarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Andronova

Ben telefonu ilk bakışta iPhone 4’e çok benzetmiştim. Telefonun ne kadar ince olduğunu anlatmak gerçekten zor ama telefon bir bayan için mükemmel bir aksesuar olarak duruyordu. Performans anlamında normal kullanımda sorun görmediğim telefonda oyun oynamaya kalktığımda bu telefonun fiyatına göre oldukça düşük bir performans gösterdiğini anladım. Android eko sistemi için ülkemizde General Mobile, “Discovery” modeli ile tüm dengeleri değiştirdi. Discovery’nin gösterdiği performanstan dolayı da 999 TL’lik  fiyatın bu performansa göre pahalı olduğunu düşünüyorum.

Telefonda kullanılan işlemci Huawei’nin kendi ürettirdiği K3V2 kod adlı bir işlemci. Telefonda 2 GB gibi bir bellek olsa da kullanıcı deneyimi olarak kendisinden daha ucuz telefonlara göre daha düşük bir performans göstermesinin sebebi de bu işlemciydi. Huawei başkanı Xu Xin Quan’ın yaptığı açıklama ile Ascend P6S modeli duyuruldu. Telefonda tüm donanım özellikleri aynı kalmak koşulu ile işlemcinin değişeceğini bildiren Quan, Exynos 6 işlemcisinin yeni nesil telefonda kullanılacağını açıkladı. Bununla birlikte pil tarafında da gelişme bekleniyor. Tüm bu gelişmelerle birlikte telefonun fiyatında da artacağını unutmayalım. Ascend  P6S için şu anda herhangi bir satış takvimi olmasa da, Exynos 6’nın çıkış tarihi ve bir önceki nesil Ascend P6’nın çıkış tarihini düşününce bahar aylarında piyasaya çıkması yaz aylarında da ülkemizde satılabileceğini öngörüyorum.

Çin’li üreticiler konusunda ne düşünüyorsunuz? Telefonlarına güvenerek alır mısınız?

Kaynak: gsmarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.