Huawei CEO’su 2K Ekranlar İçin “Aptalca” İfadesini Neden Kullandı?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ascend P7 geçtiğimiz gün Paris’te büyük bir lansman yapılarak tanıtıldı. Bu lansman öncesinde Huawei CEO’su Richard Yu basınla yaptığı sohbet toplantısında 2K çözünürlüğündeki ekranlar için “Aptalca” ifadesi kullandı. İnsan gözünün 5 inç bir telefonda bir görüntünün Full HD yada 2K çözünürlüğünde olduğunu asla ayıramayacağını belirten CEO bu konuda haksız da sayılmaz. Bu ekranların pil ömrünü Full HD’ye göre %80 daha fazla kullandığını da sözlerine ekleyen Yu, bundan dolayı bunun kullanımı konusunda firmalarının adım atmayacağını belirtti.

teknik destek

Tüm dünya acaba Ascend 7’inde Vivo Xplay 3S ve Oppo Find 7 gibi 2K ekranla gelir mi derken lansman öncesi Huawei CEO’sunun yaptığı açıklama ile telefonun Full HD geleceğini anlamıştık. LG G3’ün QHD yani 2K çözünürlüğünde gelmesi ve Snapdragon 805 ile 810’un piyasaya sunulmasıyla birlikte tüm üreticilerin 2K çözünürlüğe geçmesi çok muhtemel görünüyor.

xvivo-xplay-3s

Tüm üreticilerin 2K çözünürlüğe geçmesiyle birlikte 2014 sonu ve 2015 yılında 2K çözünürlüğün standartlaşacağını öngörebiliriz. Huawei CEO’sunun bu sözleri söylemesini sebebi ya güzel Fransız şarapları yada kendi ürettikleri HSilicon Krin 910T işlemcisinin 2K çözünürlüğü destekleyememesi olduğunu düşünmekteyim. Zamanında Qualcomm tepe yöneticisinin de “64 bit işlemciler gereksiz” açıklamasından sonra geri adım attığını görmüş ve şirkette özür dilemişti. Önümüzdeki yıl Ascend P8’in de 2K ekranla geldiğinde bu yazıyı sizlerle tekrar paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

Kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!