Huawei Dünyanın En büyük 3. Cep Telefonu Üreticisi Oldu!

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Huawei son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bir firma. Özellikle geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Ascend P6 ve son dönemde güncellediği Ascend P6S modeliyle üst segment telefon kategorisinde yer almaya başladı. Çinli üreticilerin mobil pazardaki başarılıları büyük üreticileri oldukça zor duruma düşürüyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung, LG, HTC gibi firmalar henüz 2K ekranlı telefonlara geçiş yapmadığı bir dönemde Vivo ve Oppo firmaları ardı ardına 2K çözünürlüklü ekranları piyasaya sürüyorlar. 2013 yılı içinde dünyada ilk kez Tegra 4 ve Snapdragon 800AC versiyonunu kullanan telefon üreten Gionee firması ise performans anlamında mobil pazarı bambaşka bir boyuta taşımıştı. Bu telefonun Snapdragon 800AB versiyonlu modeli ise ülkemizde Discovery Elite olarak satılmaya başladı.

Google’da Android’ten sorumlu Başkan Yardımcısı Hugo Barra’da firmasından ayrılarak yine Çinli Xiaomi firmasına geçiş yapmıştı. Kısacası Çin’li firmalar her geçen gün büyüyor ve yeni ürünlerle karşımıza çıkıyor. Haberimize konu olan Huawei firması satış anlamında artık dünyanın en büyük 3.üreticisi oldu. Son dönemde çıkarttığı mobil cihazlar ile adından sıkça bahsettiren firma büyük üreticilerin donanımına sahip ürünleri büyük üreticilerden çok daha uygun fiyata bizlere sunmasıyla daha da büyüyecek gibi görünüyor.

General-Mobile-Discovery-Elite-01-590x392

Yeni tabletleri ile adından sıkça söz ettiren Huawei 7 inç boyutundaki MediaPad X1, 8 inç tableti MediaPad M1 ve 10 inç tableti MediaPad 10 Link+ ile adından sıkça bahsettiriyor. Ucuz “Çin işi” tabletlerin yerine artık çok daha sağlam ve hızlı tablet üreten firmalar bu anlamda Apple’la bile yarışa biliyorlar.

Huawei-MediaPad-101-Link-plus-0

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çin’li üreticilerin 2014 yılında daha da büyümesini izleyeceğiz. Özellikle Lenovo’nun Motorola’yı satın almasından sonra daha fazla Çin’li üreticiyi bu pazarda görebiliriz. Bu durumda en çok biz tüketicilere yarayacak bundan emin olabilirsiniz.

Kaynak: Cnet

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir