Huawei gizli videoyu geri getirme videolar gözükmüyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Popüler markalardan biri olan ve bir dönem ABD tarafından çok fazla baskı gören şirketin önemli yatırımları devam ediyor. Bu haberde, Huawei gizli videoyu geri getirme nasıl yapılır bununla alakalı adımları okuyucularımıza anlatmaya çalıştık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Huawei dosya gizleme, tüm mobil cihaz kullanıcıların zaman zaman hayatında gereksinim duyduğu konularda biridir. Kimileri önemli gördüğü evraklarını iş yerinde veya evde saklar, kimileri ailevi bilgiler veya önemli fotoğraflarını gizlemek ihtiyacı duyar. Tabi iş alanında önemli verilerin gizlenmesi de gerekiyor. Tüm önemli görülen belgelerin saklanmasında dikkat edilecek en önemli şeyin, dışa erişilebilir olmamasıdır.

Huawei fotoğraf video gizleme özelliği

Huawei gibi önemli markaların üçüncü taraf değimiz yazılımlara veya uygulamalara ihtiyaç duyulmasına izin vermek istemiyor. Değerli görülen verilerin saklanması adına, kasadan ilham alarak bir uygulama geliştirdi. Özel banka kasası, cihazlarda aynı zamanda şifre kullanılarak erişim sağlanmasına yardım ediyor.

Huawei’ nin bu uygulaması, korunmasını istediğimiz görselleri ve belgeleri hem telefonunuzun içerisinde hem bağlandığınızda bilgisayarın sisteminde güvenli bir şekilde gizli durmasını sağlıyor. Kasanın açılması sadece kullanıcının oluşturmuş olduğu bir şifre ile mümkündür. Kasanın açılması için hem yüz tanımına hem de parmak izi özelliğinden yararlanmanız sağlanmış.

Huawei fotoğraf video gizleme nasıl yapılır?

Android telefonların çoğunda bir dosyayı güvenli hale getirilme ve gizlenmek için uygulamalardan yararlanılır. İhtiyaç duyduğunuz her türlü belgenin ve görselin güvenli şekilde saklamanızı bu kasada mümkün hale geliyor. Huawei dosya gizleme için yapılması gereken işlemler şöyle:

  • Uzman uygulamasını açın Dosyaları gizle,
  • Parolanızı girin Sağ üstteki mavi klasörü seçin,
  • Ardından Huawei cihazınızda saklamak için bir dosya seçin,
  • Seçimi onaylamak için ok ve ana sayfaya geri döneceksiniz.

Tümünü Gizle’ ye basın: Bu ana ekrandaki tüm dosyalar veya klasörler gizlenecektir. Her dosyanın kontrolü için turuncu kutucuğa bakılması gerekiyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Fotoğraflarımı ve belgelerimi kasaya nasıl koyarım?

Kasayı oluşturduysanız, ekran altında “daha fazla” seçeneğini göreceksiniz. Diğer simgesine tıkladığınızda, Huawei dosya gizleme için uygun gördüğünüz argümanların seçilerek doğru kategori belirlenmeli. Örneğin bir resim seçerseniz, sizi albümünüze götürür. Bu yönlendirmeden sonra, dokunduğunuz albümden kasanızdaki tüm verileri güvenle bir şekilde gizlemi olacaksınız.

Huawei gizli videoyu geri getirme adımları

Cihazın uygulamalar dediğimiz alandan erişim yapacaksınız. İçeriğinde dosyalar adlı uygulamayı arayın. Dosyalar ‘da oturum açtıktan sonra, beliren simgelerde güvenlik işareti görünecektir. Güvenli’ ye dokunarak gizli olan verilerinize erişim sağlayacaksınız. İsteyenler ayarlar adlı bölümden güvenlik ve gizlilik adlı bağlantıya girerek gerekli alana ulaşacaktır.

Huawei fotoğrafları gizleyemiyorum veya göremiyorum

Esasında bu başlık tüm verileri kapsamakta. Tabi işlemlerde alınan uyarı sınıfına göre değişiklik gösterecektir. En azında belki çözümüne yönelik adımlar değişecektir.

Huawei dosya gizlenmiyor sorununda bakılacak alanlar şunlardır:

  1. Hem dosya gizlenmiyor hem de Huawei gizli dosyaları göremiyorum sorununda ilk deneyeceğiniz cihazın kapatılması. Bakın yeniden başlatmak değil de kapatmak.
  2. Sonrasında kullanılan hizmetin doğru şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  3. Test adına farklı bir sınıfta bir şeyi gizlemeye çalışın. Tabi önemli olmayan bir şeyi.
  4. Eğer sonradan kurduğunuz bir uygulama veya koruma için kullandığınız yardımcı araç varsa pasif edin. Tabi ayarlarında bu şekilde bir seçenek bulunduğunda bunun devre dışı bırakılması gerekiyor. Yani uygulamayı pasif yapsanız daha belki işe yaramayacak.

Uygulamalarda veya yazılımda yaptığınız bir değişim veya güncelleme olmuşsa bununda incelenmesi gerekiyor.

Huawei fotograf gizleme
Huawei gizli videoyu geri getirme

Huawei gizli videoyu geri getirme veya gizli fotoğrafı geri getirme sorularının temelinde erişim yapılmaması yatıyor. Silindiğini düşünenler oluyordur. Belki silmişlerdir.

Huawei AppGallery açılmıyor adlı içeriğimizi okumak ister miydiniz?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir