Huawei hard reset olmuyor şifre istiyor

Huawei hard reset olmuyor sifre istiyor

Desen kilidinin açılmasına yönelik tercih edilen parasız yöntemi sizlerle paylaşıyoruz. İçeriğimizde aynı zamanda Huawei hard reset olmuyor şifre istiyor sorununa da yanıt vereceğiz.

Andronova

Huawei ekran kilidi şifresini unuttum telefonum açılmıyor şikayetlerinde ilk aklımıza gelen yöntem hard reset oluyor. Tabi cihazın içindekilerin silinmesi sizi rahatsız etmiyor ise bu yöntem en kolay olanı.

Bazen ekran şifre sorunu kullanıcıların en önemli sorularından biri oluyor. Bu gibi durumlarda ise en iyi yöntemin hard reset olduğu aşikar. Bu makalede bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım anlatmaya çalışacağız.

Hard reset tercih nedenleri

Akıllı telefonlara ulaşan yüksek internet paketleriyle çok daha işlevsel hale dönüşen mobil cihazlarda yaşanan yavaşlama sıkıntısı, ara ara kendiliğinden kapanma ve uygulamaların kapanması bazen çok can sıkıcı hale dönüşebiliyor. Örnek acil bir şeye bakmanız gerekiyor ve bu tarz sıkıntılarla karşılaşıyorsunuz.

Olası sebepleri şöyle bir sıralayalım:

 • Ekranın şifresini unutmanızdan kaynaklı tercih.
 • Telefonun yavaş çalışmasından dolayı uğraşmadan ilk gün gibi kullanım tercihi.
 • İşletim sistemindeki problemlerin çözümünde işe yaraması.
 • Virüs sorununda en temiz seçenek.

Bu başlıkların birde içerikleri var. Örnek sistemde bulunan problemler arasında telefonun kendi kendine yeniden başlaması, açılış ekranında kalma ve bağlantı sorunlarının görülmesi. Geniş açıklamayı hard reset nedir adlı makalemizde bulacaksınız.

Hard reset ne işe yaradığını soranlara

Herkesin anlayacağı dilde anlatmak gerekirse cihaza format atmak diyelim. Yazılımdan kaynaklı çoğu sorunlara bu yararlı özellikle ortadan kaldırmış oluyoruz. Çoğumuzun bu terimle karşılaşması desen kilidinin açılmamasından kaynaklı oluyor. Zaten temel kullanımı bu yönde.

Bu yöntemle cihazınızı ilk aldığınız zaman ki sisteme dönmüş oluyorsunuz.

Android sistemlerinde genel reset adımları

Örnek bilgilerde ses tuşlarında değişimler görülmekte. Bazen açma bazen kısa tuşu kullanılmakta. Bu modellere göre de değişmekte.

 • Açık olan sistemi kapatın.
 • Ses yükselme ve cihazı açma butonuna aynı anda bir süre basılı tutun.
 • Sistem logosu geldiğinde güç tuşundan elimizi çekelim. Bu işlemi bazen titreşim olduğunda yapıyoruz.
 • Ekrana yazılar gelene kadar ses butonunu bırakmayın.
 • Ekrandaki seçeneklerde “Factory reset” olan yazısının üstüne gelip onaylayın.
 • Son işlem “Reboot system now” ile sistemi yeniden başlatmanız olacak.
Huawei hard reset olmuyor 2
Huawei hard reset olmuyor şifre istiyor

Huawei hard reset olmuyor sorunu

Cihazımızın şarjından emin olalım. Normalde yarı yarıya dolu olması söylense dahi çok düşük seviyelerde bu işlemi yaptığımızdan %5-10 dahi yeterli oluyor.

Telefonda Google Hizmetleri kullanılıyor ise, hesabınızı kaldırmanız daha sağlıklı sonuç verecektir. İşlemlerde bazen doğru bilgiler girildiğinde dahi yanlışmış gibi tepki veriyor.

Gelelim Huawei hard reset olmuyor sorunu için diğer sebeplere:

 • Yukarıdakilerin kontrolünden sonra telefonun kapatılıp biraz bekletilmesinden sonra tekrardan reset adımlarını uygulayın. Olası sistem problemlerinden biri olması mümkün.
 • Sistemde korumanın devreye girmesinden dolayı izin verilmeme durumu nadirde olsa yaşanıyor.
 • Fiziksel tuşlardaki sorunlar. Örnek butonlardan birinin düzgün çalışmaması.
 • İşletim sistemindeki bir sorunun reset seçeneklerinin çalışmasını engellemesi. Burada da yazılım atılmak sureti ile bir çözüm buluyoruz. ROM atmanız için gerekli işlemleri YouTube üzerinden kontrol etmenizi öneriyoruz.

Huawei hard reset neden olmuyor ?

Başlıca sebepleri yukarıya ekledik. Bu başlıkların birde detaylı içerikleri bulunuyor. Lakin bunların bir kaçına değinmenin yeterli olacağını düşündük. Kullandığınız telefonun garanti kapsamında olması durumunda kesinlikle yetkili servisinden destek alınmasını öneriyoruz.

Hard reset neden olmuyor sorusunun yanıtı bize göre 3 başlıkta açıklanır. Birinci başlığın gereksinimin kullanıcı tarafından uygulanmaması. Diğer iki sebep yazılım hatasının yol açtığı engel ve sisteme yerleştirilen koruma.

Security Antivirus uygulama calismayi durdurdu

İçerik devamı Huawei hard reset atamıyorum hatasından bahsedeceğiz.

Huawei hard reset olmuyor 1
Huawei hard reset neden atamıyorum

Ünlem şeklinde robot işaretin ekrana gelmesi

Android robot şeklinde bir simge ekrana geliyor ve reset seçenekleri çıkmıyor ise, bir kaç kez daha cihazın kapatılıp tekrardan reset adımlarının çalıştırılması gerekiyor. Aksi durumlarda bilgisayar yardımı ile yazılım yüklenmesi gerekecek.

Robot işaretini biz bir dönem korumalı cihazlarda görmüştük. Artı işletim sisteminde bozukluk olan cihazlarda karşılaşmıştık. Komut yok yazısı çıktığında tekrardan denemeye devam edelim.

Yazımızda Huawei hard reset olmuyor şifre istiyor sorununu ele aldık. Umarız bu bilgiler yararlı olmuştur.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın