Huawei, HarmonyOS uygulamalarını geniş tutacak

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

HarmonyOS adlı işletim sisteminin devamlığını sürdürmesi adına önemli gelişmeler olacağı sinyali şimdiden verildi. Uygulama yönünden geniş çapta çalışmalar yapılacak.

Ad imageAd image

Huawei, yakınlarda HarmonyOS adlı sistemini tanıttı ve en önemli özelliklerinden biri düşük donanım tüketimine sahip olması. Sistem gereksinimi düşük olan bu sistemde dikkat edilecek diğer bir husus uygulama kısmı. Şirket bunun farkında ve sonu diğerleri gibi olmaması için uygulama kütüphanesini geniş tutacağını açıkladı.

Her şeyin başlamadan bitmemesi için kütüphane kısmında önemli açılımlar yapması beklenen şirketin platformlar arasında entegrasyonun daha iyi olması adına sık optimize çalışmaşların sürdürüleceği mesajını verdi.

Akıllı ev ve araç içinde önemli hedeflerinin olduğunu belirten Tüketici İş Grup Departmanı Başkanı, iOS ve Android benzeri kullanıcı deneyimini sunmaya çalışacaklarını ekledi. Konuşmaları arasında birde “Atom Açık Kaynak Vakfı” için sistemin temel yapısını buraya bağışladıklarını belirtti. Böylelikle kodların alınarak buna göre ürün geliştirme sağlanabilecek. Şu an için bu sistem ile çalışan geliştirici sayısı 500 Milyonu geçti.

Bazılarının aklına yeni sistemin başına Windows Phone benzeri bir durum gelir mi diye soruları ortaya çıkınca, Huawei tarafı bir açıklama yapma gereği duydu. 

Ad imageAd image

Çıkarılan sistemin çok sayıda teknoloji üründe yer alacağını düşünüyoruz. Kullanıcıların olumlu deneyimleri ve her daim kendini güncel tutması ile önümüzdeki yıllarda kaderi belli olacağını düşünüyoruz. Zaten çok yönlü çalışmaların yapıldığını ara ara gündeme gelerek öğreniyorduk. Özellikle çok sayıda kesimle anlaşmalar yapmaya çalıştığı haberleri 2-3 yıldır gündemde yerini koruyor.

Huawei, HarmonyOS uygulamalarını geniş tutacak


Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2021, 19:28

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir