Huawei HG658 V2 Modem Kurulumu (Vodafone Turknet)

Huawei HG658 V2 modem kurulumu, Vodafone ve Turknet gibi tüm internet sağlayıcılarını kullanan kullanıcılar için aynı işlemleri içermekte.

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Huawei HG658 V2 modem kurulumunu resimli anlatım şeklinde adım adım hazırladık.

Teknoloji destek

Bu modemlerde kurulum, sihirbaz seçeneğiyle çok kolay yapılmakta. Kablosuz ayarlarda ise, tek bir bölümden adımları gerçekleştirebilirsiniz.

IP adresiyle modem açılmazsa her zaman olduğu gibi resetleme işlemi işe yarayacaktır. Fiziksel arızalar dışında çoğu sorunda bu işlem iş görmekte. Birde kullanılan tarayıcının erişim yapamaması gibi bir durumda bazen karşılaşılıyor.

Kurulumdan önce ilk kontrolleri inceleyelim:

 • Kablosuz kurulum yerine LAN kablosuyla kurulumun yapılmasını tercih ediyoruz. Olursa kablo yoksa o zaman kablosuz işlemleri yapınız.
 • Arayüz bölümüne ulaşılmadığında, modeminizin fişini çıkarın ve biraz bekletip takın. Duruma göre reset çukurunu kullanın.
 • Bazen modemlerin güç adaptörlerinde sorun yaşanır. Denemek adına uyumlu başka bir adaptörle işlem yapın.

Huawei HG658c V2 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Huawei HG658 V2 modem, evde veya küçük bir ofiste internet bağlantısı sağlamak için kullanılan bir cihazdır. Bu modem, hızlı bir internet bağlantısı sağlayarak, çevrimiçi faaliyetlerinizde daha iyi bir deneyim sunar. Bu makalede, Huawei HG658 V2 modem kurulumunu adım adım açıklayacağız.

Adım 1: Modemi Bağlayın: Modemi kurmaya başlamadan önce, modem kutusundan tüm parçaları çıkardığınızdan emin olun. Daha sonra modem güç adaptörünü prize takın ve modem güç kablosunu modem arka panelindeki güç girişine takın.

Adım 2: Bilgisayarınızı Bağlayın: Modemi bilgisayarınıza bağlamak için, modem arka panelindeki Ethernet bağlantı noktalarından birine bir Ethernet kablosu takın. Diğer ucunu da bilgisayarınızın Ethernet bağlantı noktasına takın.

Adım 3: Modem Ayarlarını Açın: Tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna “192.168.1.1” yazın. Modem kullanıcı adını ve şifresini girmeniz istenecektir. Kullanıcı adı ve şifre kutularına “admin” yazın ve “Giriş” butonuna tıklayın. Sorun olursa Google / Chrome gizli sekmesini kullanın.

Adım 4: Modem Ayarlarını Yapın: Modem ayarlarını yapmak için, sol tarafta yer alan menüden “Kurulum” seçeneğine tıklayın. Daha sonra, “Sihirbaz Kurulumu” seçeneğine tıklayın.

Adım 5: İnternet Bağlantısını Yapılandırın: Sihirbaz kurulumu başladığında, internet bağlantısı yapılandırması istenecektir. İnternet servis sağlayıcınızdan aldığınız PPPoE kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Bu bilgileri aldıktan sonra, “İleri” butonuna tıklayın.

Adım 6: Kablosuz Ağı Yapılandırın: Kablosuz ağ yapılandırması yapmak için, sihirbaz kurulumunun devamında, kablosuz ağ adınızı (SSID) ve şifrenizi girin. Bu adımları tamamladıktan sonra, “Tamamla” butonuna tıklayın.

Adım 7: Modemi Yeniden Başlatın: Modem ayarlarını tamamladıktan sonra, “Yeniden Başlat” butonuna tıklayarak modemi yeniden başlatın.

Bu adımları tamamladıktan sonra, Huawei HG658 V2 modem kurulumunuz tamamlanmış olacaktır. Modeminiz artık çalışır durumda olacak ve kablosuz bağlantı aracılığıyla internete bağlanabileceksiniz.

Huawei HG658c V2 modem kurulumu resimli anlatım
Huawei HG658c V2 modem kablosuz ayarları
media 3539

Not: Yukarıdaki görsellerde Huawei HG658 V2 kablosuz modem kurulumu yer almıyor. Lakin, kurulum adımlarında kablosuz ayarlarına yer verdik.

Modem Arayüzüne Girmiyor

Modem arayüzüne erişim, modem ayarlarını yapılandırmak ve internet bağlantınızı yönetmek için oldukça önemlidir. Lakin, bazen modem arayüzü açılmıyor ve bu durumda sorunun çözülmesi önem arz ediyor. Bu başlıkta, modem arayüzüne girilmiyor sorununun nedenlerini ve buna bağlı çözüm yollarını arayacağız.

Nedenleri: Modem arayüzüne erişimde sorun yaşamanın birkaç nedeni vardır. Bunlar şunları içerebilir:

 1. Kullanıcı adı veya şifre hatalı: Modem arayüzüne girmek için kullanıcı adı ve şifre gerekir. Ancak, yanlış kullanıcı adı veya şifre girerseniz, modem arayüzü açılmayabilir.
 2. IP adresi hatalı: Modem arayüzüne erişmek için doğru IP adresini kullanmanız gerekir. Yanlış IP adresi kullanırsanız, modem arayüzü açılmayabilir.
 3. Tarayıcı sorunu: Modem arayüzüne erişmek için kullandığınız tarayıcı, modem arayüzü ile uyumlu olmayabilir. Bu nedenle, arayüze erişmekte sorun yaşayabilirsiniz.
 4. Modem ayarları: Modem ayarlarında yapılan hatalı değişiklikler, modem arayüzüne erişmeyi engelleyebilir.

Çözüm Yolları:

 1. Doğru kullanıcı adı ve şifreyi kullanın: Modem arayüzüne erişmek için doğru kullanıcı adı ve şifreyi kullanmanız gerekir. Genellikle, modem kutusunda kullanıcı adı ve şifre yazmaktadır.
 2. Doğru IP adresini kullanın: Modem arayüzüne erişmek için doğru IP adresini kullanmanız gerekir. IP adresi, modem kutusunda veya internet sağlayıcınızın web sitesinde bulunabilir.
 3. Farklı bir tarayıcı kullanın: Modem arayüzüne erişmek için kullandığınız tarayıcıda sorun yaşıyorsanız, farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin. Örneğin, Google Chrome yerine Firefox veya Microsoft Edge tarayıcılarını kullanmayı deneyebilirsiniz.
 4. Modem ayarlarını sıfırlayın: Modem arayüzüne erişmek için yapılan hatalı ayarları çözmek için modem ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunun için, modem kutusundaki reset düğmesine basarak modem ayarlarını varsayılan ayarlarına geri döndürebilirsiniz.
 5. Modem yazılımını güncelleyin: Modem yazılımınızı güncellemek, modem arayüzüne erişim sorunlarını çözebilir. Bunun için, modem arayüzüne erişerek yazılım

Huawei HG658 V2 Modem WiFi Sorunu

 1. Kablosuz bağlantı çekmiyor yani sinyal seviyesi çok düşük gösteriyorsa yapılacaklar aşağıda yer alıyor.
 2. Modem kapalı bir bölümde durmaması gerekiyor. Modemi vitrin içine veya TV ünitesi içine koymayınız.
 3. Modem açık bir alanda ve çevresi açık olması önerilir. 
 4. Modem cihazınız yerde bırakmayın orta veya yüksek seviyede bir alanda dursun.
 5. Arayüzdeki kanal ayarının 11 veya biraz aşağısı yapılarak test edilsin.
 6. Modemi resetlemek iş görebilir
 7. Modemin yazılımın güncellemesi iyi olabilir
 8. Access point veya sinyal menzil yükseltici kullanılabilir

Huawei HG658 V2 modem kurulumu ve kurulum sırasındaki sorunlara yönelik çözüm önerilerini sizlere anlattık. Yapılan işlemler Türk Telekom dışında, TTnet ve Vodafone içinde geçerlidir. Farklı olan taraf sadece kullanıcı adının yanındaki uzantıdır.

Öneri benzeri konu: TP Link W9970 modem kurulumu

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir