Huawei interneti paylaştırma WiFi ayarları

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Huawei interneti paylaştırma, ayarlarda ki kişisel ortak erişim noktasının açılması gerekiyor. Bu özellik Huawei interneti başka telefonda kullanımı ve bilgisayardan bağlanmayı sağlıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Günümüzde gelişen teknolojinin de etkisi ile internet kullanımı oldukça yaygın. Genç yaşlı neredeyse tüm insanlar interneti aktif olarak kullanmakta. İnternet hayatımızı aynı zamanda oldukça kolaylaştırmaktadır. Evden çıkmadan işlerimizi internet aracılığı ile halledebiliyor, tanıdıklarımızla iletişim kurabiliyoruz. Ayrıca internet aracılığı ile farklı aktivitelerde bulunup keyifli vakit geçirilebilmekte. Ancak interneti kullanabilmeniz için belirli miktar para ödemelisiniz. Bazen belirli sebeplerden dolayı internetiniz bitebiliyor. Bu durumda yanınızda bulunan farklı insanların, cihazları ile kendi telefonunuzu bağlayıp interneti kullanabilirsiniz. Ancak bağlanabilmek için belirli ayarları ayarlamak gerekiyor. Her cihazda bağlantı ayarları farklı olabilmektedir.

Huawei interneti başka telefonda kullanma

Huawei markalı telefonda İnternet paylaşımı, interneti başka cihaz ile paylaşmak istiyorsanız, ilk olarak kendi telefonunuzda mobil veriyi açmalısınız. Daha sonra paylaşmak istediğiniz cihazını Wifi’sini açın. Ardından kendi telefonunuzun ‘ayarlar’ bölümüne girin. Buradan ‘İnternet paylaşımı ve mobil erişim’ yazılı olan bölüme basın.

Huawei interneti paylaşıma açma devamı: Açılan sayfada ‘mobil erişim noktası’ yazan yeri açık konuma getiriniz. Çıkan dikkat uyarısını ‘Tamam’ a basarak onaylayın. Daha sonra mobil erişimi açık olacaktır. Karşı cihazda Wifi ağı araması yapın ve çıkan isimler arasından kendi telefonunuzun adını seçin. Kendi koymuş olduğunuz şifreyi girin ve onaylayın. Böylece bağlantı gerçekleşmiş olacaktır.

Huawei internet nasıl paylaştırılır?

  • Ayar kısmına girdiğinizde “Kablosuz bağlantı ağlar”
  • “Kişisel ortak erişim noktası”
  • Erişim noktasındaki butonu kaydırarak açınız
  • Cihaz adının yazdığı yer wifi adı ve şifre bölümüne de bağlantı için güvenlik olarak belirlenecek parolayı yazınız
Huawei interneti paylaşıma açma
Huawei interneti paylaştırma
Huawei interneti başka telefonda kullanma
Huawei interneti paylaştırma adımları
Huawei interneti paylaştırma Wifi ayarları
Huawei internetti dağıtma

İnterneti paylaştırdığınız başka bir telefonda bağlantıda kopma olduğunda kendi mobil internet paketinin devreye girmemesi için veya internet ücretinin yansımaması için her zaman internet bağlantı (M. veri) kapalı olması gerekiyor. İsteyen internet ayarındaki APN’ de yazan internet yazısını silerek bağlantıyı engelleyebilir.

Huawei interneti paylaştırma sorunu

İnternet paylaşım sırasında oluşan sorunlardan biri güvenlik uygulamasının engel oluşturması. Bu genelde tehdit olarak görülen durumlarda yaşanır. Bunun için korumayı kısa bir süre pasif yapıp deneyin.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Huawei interneti paylaştırma sorunu: Ağı unut

Bağlantı sırasında oluşan sorunlar için tercih edilen seçeneklerden biri ağı unut yapmak. Bu hem oluşan geçici sorunlara hem şifre değiştirildiğinde bağlantının yapılmaması ile sonuçlandır.

Yazılım ve sistem sorunu

Sistemde yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Bu güncel olmayan işletim sistemi veya arayüz yazılımı ile alakalı olabilir. Burada tüm güncellemeler kontrol edilecek ve cihazın desteği bulunmuyorsa duruma göre alternatif uygulamalar üzerinden denenecektir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir