Huawei Kendi Mobil İşletim Sistemi Kirin OS’u Mu Hazırlıyor?

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Uluslar arası satış ağına sahip Çinli dev üretici firma Huawei, Android işletim sistemli 2014 yılında yaptığı 75 milyon adet akıllı telefon satışıyla dünya liderleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Sponsorlu reklam

Durum böyle olunca da Google, bu yıl bir değişiklik yaparak iki farklı Nexus telefonu çıkarmaya karar vermiş ve bunlardan birini de Huawei‘e yaptırmak için kolları sıvamıştı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kullanıcılar ucuz Nexus telefonuna sahip olacak olmanın sevincini yaşarken, Çinli dev hakkında çok ilginç bir iddia ortaya atıldı. Söylenenlere göre Huawei kendi mobil işletim sistemi Kirin OS üzerinde çalışıyormuş.

Sponsorlu reklam

Başta Samsung ve LG’nin bu konuda attığı adımlardan sonra, şimdi de Huawei’in, hele hele Google ile yeni Nexus telefonu için anlaşmasının ardından kendi mobil işletim sistemiyle Google’a rakip olma planları bakalım Google tarafından nasıl karşılanacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak