Huawei mağaza uygulaması geliyor olabilir

Andronova
Yazar Andronova

Google ile Huawei arasına Trump girdi. Huawei bu aralar ABD hükümeti' nin aldığı kararlar nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. Google, Play Store ve Android engeli uygulayabilir.

Teknoloji destek

Google’ dan Trump istediği ile Huawei ile bazı kısıtlamalar getirildi. Geçici ilişkileri kesme kararı alan Google içn Huawei alternatifleri zorlamaya başladı.

Hükümet isteğiyle askıya alınan ilişkilerde yeni bir karar alında ve yaptırım 3 ay ertelendi. Huawei ise Google’ un servislerinin alternatifleri için kolları sıvadı ve arayışa girdi. Bu sorun olmadan önce Huawei bir ara kendi işletim sistemiyle alakalı çalışmaları yaptığını itiraf etmişti. Şimdide bazı servisler için çalışma yapacak.

Huawei mağaza uygulaması 

Huawei kendi sistemini yapsa da uygulamalarda destek olmadan pek başarılı olunamıyor. 1-2 Gündür Huawei kendi mağazasını oluşturduğu yönünde iddialar dolaşıyor. Geçen yıl Huawei’ nin bazı uygulama geliştiricileriyle görüştüğü biliniyordu. Eğer olumlu sonuç alınırsa Huawei için uygulamalar yapılacak. Yani mağazası için.

Geliştirilecek uygulamaların ilk önceliği Çin pazarı olacak. Ülkeye katkı sağlanması hedefleniyor. 

Başka yeni bir gelişmede şirketin Avrupa operatörleriyle görüşmeler yaptığı buradan da olumlu yanıtlar gelirse Huawei’ nin mağazası telefonlarda kurulmuş olacak. Yani kurulu şekilde gelecek. 

Konu için uzman görüşleri bu konuda Huawei’ nin başarılı olamayacağı. Bize görede şimdilik başarılı olamayacak. Ama yarın neyi getirir belli olmaz.

Huawei mağaza uygulaması geliyor olabilir

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir