Huawei Mate 8 Görüntüleri Sızdırıldı, Yeni Nesil Kirin 950 Yongası Ortaya Çıktı!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Huawei’in bugüne kadar çıkardığı en iyi telefon olan son amiral gemisi Huawei Mate 7‘in tahtına geçecek, oldukça merak edilen yeni amiral gemisi Huawei Mate 8‘in görüntüleri sızdırıldı.

Teknoloji destek

Satış rakamlarıyla, akıllı telefon pazarında en çok satan üreticiler arasında dördüncü sırada olan Huawei, 2015 yılında 75 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirdi.

Yeni Huawei Mate 8 modeliyle bu başarısını devam ettirmek isteyen Huawei, yeni amiral gemisinde kendi işlemcisi olan Kirin 950 çipsetine yer vereceği söyleniyor.

huawei-mate-8-resim

Oldukça iyi performans sunan Kirin 950 çipseti, 2.4GHz hızında dört adet Cortex A53 ve dört adet Cortex A72 toplam 8 adet çekirdekleri, çift kanallı LPDDR4 RAM, ARM MAli T880 GPU, Dual ISP ve daha bir çok güzel özelliğiyle geliyor.

huawei-kirin

Merakla beklenen Huawei Mate 8 modelinin muhtemel özellikleri arasında, 6 inç boyutunda 2K çözünürlükte ekran, 64-bit Kirin 950 çipseti, 20.7MP arka kamera, 4GB RAM ve metal gövde yer alıyor.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir