Huawei P8 lite ahize ve arama sorunu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android telefonda ses az geliyor ses kısık sorunu! Huawei P8 lite modelinde yaşanan arama sorunu ahize sorunu gibi problemlerine çözüm önerilerimizi bu haberimizde yayınlayacağız…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android telefon sektörü dünyada gelişim göstererek ilerlemektedir. Mobil dünyanın bu kadar ilerlemesi  sonucu her gün neredeyse yeni bir model ve marka çıkmaktadır. İşte bu markalardan biri olan Huawei markasına iat bir modelinde yaşanan sorunu haberimizde açıklamaya  çalışacağız. 

Huawei markasının P8 lite modelinde yaşanan ve android forum sitelerinde yer alan sorunumuzu şu şekilde tanımlayabiliriz. Yeni alınan Huawei P8 lite modelinde belirli bir vakit kullandıktan sonra sesli aramalarda karşımızda konuşan kişinin sesinin az veya sesin derinden gelmesi şeklinde sorun tanımlanmaktadır. İşte Huawei P8 lite modelinde yaşanan bu sorunu nasıl çözebileceğinizi aşağıdaki başlığımızın altında bulabilirsiniz.

Huawei P8 lite ahize ve arama sorunu

Huawei P8 lite ahize ve arama sorunu

Huawei P8 lite modelinde sorundan anlaşılacağı üzere ya sesli arama sorunu veya ahize sorunu bulunmaktadır. Bundan dolayı iki fark sebepten bu sorunu yaşıyabilirsiniz;

  1. İlk olarak telefonunuzun sesli arama sorunundan kaynaklandığını düşünerek önerimizi sunalım. Bu tarz ses hataları yazılımsal kaynaklı olabilmektedir. Bundan dolayı ilk olarak yapmanız gereken telefonunuzu en son yazılımı alacak şekilde güncellemenizdir.
  2. Eğer son güncellemeleride yüklediğiniz halde telefonunuzda sesli arama sorunu devam ediyorsa yapmanız gereken ilk önce fabrika ayarlarına döndürmenizdir. Daha sonra sıfırlama işlemi eğer sorununuzu çözüme kavuşurturmadı aşağıdaki maddeyi uygulayabilirsiniz.
  3. Sıfırlama işleminin ardından telefonunuza hard reset atınız. Eğer bu işlemde sorununuza çözüm olmadı ise sorununuz yazılımsal değil donanımdan kaynaklanmaktadır.
  4. Telefonunuzda kullnadığınız mikrofonda veya daha farklı bir parçasında hata olabilir. Bu sorunuda yetkili servise göstererek çözebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 09:14

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir