Huawei P9 ve P9 Plus Android 8.0 güncellemesi

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Huawei P9 ve P9 Plus telefon modellerine Android 8.0 Oreo güncellemesi çok yakında gelecek detaylar. Kısa süre önce Huawei P10 için yayınlanan sürüm diğer modellere de geliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Android telefon sektöründe bir çok model ve marka artık kendine yer bulabilmektedir. bilindik markalarla kafa kafaya mücadele edebilecek Çin menşeyli markalar mobil sektöründe bulunmaktadır. Özellikle satış grafiklerine baktığımızda bu durumu daha net görebilmekte. Bu markalar daha önce yazdığımız gibi Çin ülkesinde doğrudan global pazara çıkmaktadır. Daha önceleri bir kaç marka iken kendi aralarında bölünerek bu sayılarını ciddi oranda artırdılar.  Artık her bir markası başta Çin pazarı olmak üzere bir çok ülke pazarında kendine yer bulabilmektedir. Zaten Çin pazarında üst sıralarda olan bir marka iyi bir konuma gelmiş sayılabilir.

Bu haberimizde size bu markalardan biri olan Huawei’ye ait bir modelin alacağı son yazılım güncellemesini sizlerle paylaşacağız.

Huawei P9 Android 8.0 güncellemesi

Huawei P9 ve P9 Plus Android 8.0 güncellemesi

Huawei P9 modelini kullanan kullanıcılar artık telefonlarını en son Android işletim sistemi ile güncelleyebilirler. Bir nevi Huawei P9 kullanıcılarına gözün aydın diyebiliriz. Huawei P9 modelini firma bundan iki yıl önce kullanıcılar ile buluşturmuştu. Firma bu süre zarfında güncelleme olarakta çokta fazla bir iş ortaya koymamıştı. Firma sonunda diğer modellerinde olduğu gibi bu modelinde de en son Android işletim sistemi olan Android Oreo güncellemesini yapmaya hazırlanıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Huawei P9 telefon modellerine gelecek olan güncellemer için kesin bir tarih kullanıcılara verilmedi. Fakat kullanıcıların bu konuda karamsar bir düşünceye kapılmamaları firma tarafından yapılan açıklamada belirtildi. Çok kısa bir zaman diliminde bu güncellemelerin yüklenebilceği yine yapılan açıklamalarda ye raldı.

Daha önce firmanın yayınladığı güncellemelere baktığımızda yıl sonu gelmeden Android 8.0 güncelleesinin yayınlandığını söyleyebiliriz. Tabiki kesin olarakta firma tarih açıkladığında öğreneceğiz. Huawei P9 yazılım yükseltme…


Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2018, 12:51

ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir