Huawei Petal Search nedir nasıl indirilir?

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Huawei arama motoru Petal Search kullanıma açıldı ve şimdilik bazı ülkeler için indirme seçeneği mevcut. Geliştirilmesi devam eden uygulamayı inceleyelim.

Sponsorlu reklam

ABD ambargoları nedneiyle Huawei çok sayıda yeniliği çıkarmak zorunda kaldı. Bunlara birde Petal Search arama motoru uygulaması eklendi. Peki nedir bu Petal?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Geçtiğimiz aylarda Google’ un hükümetle Huawei işbirliğinin devam edilmesi için talepte bulunduğu ama herhangi bir cevap gelmediği haberi gündeme gelmişti. Şimdilerde ise Huawei arama moturunu geliştirerek yeni bir adla indirmeye açtı. Petal Search indirme adresi yine kendi mağazası AppGallery üzerinden yapılmakta. 

Sponsorlu reklam

Uygulamayı denemek isteyenler içinde https://appgallery7.huawei.com/#/app/C100995735 ziyaret etmelerini öneriyoruz. Farklı kanallara dikkat etmenizi ve kademeli şekilde bazı ülkelerde kullanım imkanı sunuluyor.

Petal Search, Huawei’ nin geliştirmiş olduğu mobil kullanıcılarını hedefleği arama motoru uygulaması. Dış baskılardan dolayı kendi uygulamalarını ve sistemini geliştiren şirketin çoklu projeleri olduğu biliniyor. Petal ile haber, otel rezarvasyonları, müzik dinleme, hava durumuna bakma ve dahasıyla karşılşacaksınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şirketten yeni hizmetlerini çok daha iyi hele getirecekleri açıklaması geldi. Neredeyse 1 yıldır geliştirme aşamasında olduğu Petal’ ın şu an test aşaması gibi bir durumda oldupu vurgulandı.

Çıkan hizmette 3. parti uygulamaların daha kolay yükleme imkanı sunduları ve gizlilik yönünde de gerekli çalışmanın yapıldığı ve devamı geleceği belirtiliyor. 

Petal Search özelliklerinde şunları bulabilirsiniz:

  • Uygulamalar için öneriler ve aramalara ulaşacaksınız.
  • Maç gelimleri ve canlı bilgilendirmeler.
  • Günel haber ve hava durumları.
  • Borsa yani finans bilgilendirmeleri
  • Müzik ve video aramaları.
  • Başlangıç ekranına araç ekleme.
  • Kullanılan araçla gezinme için sola kaydırma.
  • Kullanılması istenilen araçlar için basılı tutun.
  • Araç yerleştirme de başlangıç ekranı konumlandırmayı yapıp parmağı kaldırmanız yeterli.

Huawei Petal Search nedir nasıl indirilir?Huawei Petal Search nasıl indirilir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 16:59

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak