Huawei Video Dailymotion nedir nasıl yüklenir

Andronova
2 Minimum Okuma

Video Dailymotion uygulaması Huawei telefonlarda kullanıma açılıyor. İki şirket iş birliği kararı aldı ve imzaları attı. Peki nedir bu proje ve nasıl kullanılır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Trump’ ın aldığı ambargo uzatma kararı, Huawei şirkertini alternatifleri çoğaltmaya itiyor. Kendi mağazası ve bir çok parça üretiminin yanına birde uygulamalar eklendi. YouTube’ a altarnatif kullanıma sunulacak yeni bir proje duyuruldu. “Huawei Video Dailymotion” uygulaması yakında kullanıcılarıyla buluşacak.

Google altyapısı hizmetlerinden bazı modeller yararlanamayınca Çinli şirketin alternatif üretmek için uzun zamandır çalışma başlattığı biliniyor. Her ne kadar bu hizmetleri sunan şirket ve parça veren şirketler bu durumdan rahatsız olsa da ABD’ nin çıkardığı kararlara uymak zorunda kalıyor. Bu da şirketi teknoloji açısından daha fazla geliştirecek hamlelere itiyor.

Dailymotion ile Huawei bir anlaşma yaptı ve aynı zamanda para kazanma özelliği için gerekli çalışmalara başladı.

Önemli video sitelerinden Dailymotion, stratejik iş ortaklığı kapsamında Huawei ile anlaşma imzaladığını duyurdu. Her ne kadar Huawei’ nin kendi video platformundan çok sayıda video yayını yapılsa da ek olarak önemli bir şirketle anlaşma yapması çeşitliliği arttırdı. Tabi YouTube’ un bu alanda liderliği sorgulanamaz ama alternatifte bazı çalışmaların yapılması hiç yoktan iyi gibi duruyor.

Huawei video, artık Dailymotion oynatma mekanizması ve altyapısı ile beslenecek. Uygulamanın arayüzü (API) ortaklaşa şekilde kullanılacak. Paylaşılan videolarından her iki uygulama üzerinden izleme imkanı sunulacak. Tabi Google servislerin yokluğu şu an için çok zor bir dönemi işaret ediyor. Henüz yolun başında olan Huawei’ nin çok daha fazla çalışması gerekmekte.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şirketin önemli bir diğer hizmeti ise paza kazanma fırsatı sunması. Projeye göre yayınlanan videolardan para kazanma için çalışma yapıldığı ve henüz detayların belli olmadığı belirtildi.

Huawei Video Dailymotion APK dosyasına AppGallery’ den ulaşılabilecek ve henüz tüm cihazlarda kullanım olacak mı yoksa kademli mi gelecek ayrıntılar paylaşılmadı. 

Huawei Video Dailymotion nedir nasıl yüklenir


Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 20:56

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir