Huawei Vodafone H300s modem resetleme

Huawei H300s modem resetleme

Huawei H300s modelini birden çok firma kullanıyor. Bu içerikte Vodafone H300s modem resetleme olarak hazırladığımız yazımız hem Turknet hem de Türk Telekom kullanıcılarının da yararlanacağı bilgilere sahiptir.

Andronova

Önceki içeriğimizde ilgili modelin kurulumu hakkında geniş bir çalışma hazırlamıştık. Göz atmak isteyenlerin yazı sonundaki bağlantıyı incelemelerini öneriyoruz.

İlk kurulumdan sonra şifre değiştirme resimli anlatımın daha detaylı halini yazının sonunda bulacaksınız. İçeriğimizde aynı zamanda WiFi şifresini değiştiremiyorum sorunu hakkında bir kaç önerimiz olacak.

İşlemlerden önce dikkat etmeniz gereken önemli bilgiler şöyle:

  • Şifrenizde Türkçe karakterler kullanılamaz.
  • Karmaşık bir parola belirlemeniz önerilir.
  • Çok sık tekrarlayan işlemlerde belli bir zamana kadar engelleme alabilirsiniz.
  • Modeller aynı olsa dahi hizmet sağlayıcıların anlaşmalarına göre belirlenen şifre farklı olabilir.

Parola değişikliğinden sonra fabrika ayarlarına çevrilmesi gereken durumları aşağıya ekledik.

Vodafone H300s modem şifre değiştirme

Vodafone H300s modem şifresi nasıl değiştirilir sorusu hemen hemen tüm modellerde karşınıza çıkabilir. Bizim aradığımız daha çok arayüze girerken kullanılan orjinal parolanın ne olduğu. Sonradan değiştirilmiş cihazlarda sıfırlama işlemi ile yine fabrika değerine çevrilerek sorunu ortadan kaldırırız.

  • Chrome’ dan 192.168.1.1 bağlantısını açın,
  • Giriş bilgileri modemin arkasında yer alıyor. Artı yapışkan şeklinde ilk kurulumda size vermişte olabilirler,
  • Kırmızı başlıklı alandan “Ayarlar” alanına girin,
  • Giriş hesabın yazısının altında “Şifreyi değiştir” seçeneğine tıklayın,
  • Yeni şifreyi girin ve aşağıdaki “Uygula” yazısına tıklayınız.

En altta kaydedildiğini belirten metin ekrana geldiyse sayfayı kapatın. Kaydedilemedi uyarısı geliyorsa işlemi tekrarlayın. Sürekli aynı metin gelmeye devam ediyorsa, tarayıcıdan çıkıp tekrar girip bir daha değiştiriniz ve aynı bölümde kalmaya devam ediyorsa bu seferde gizli sekme veya farklı tarayıcılarla deneyelim.

Vodafone H300s modem sifresi 1
Vodafone H300s modem şifresini değiştirme
Vodafone H300s modem sifresi 2
Vodafone H300s modem resetleme

Huawei H300s reset atamıyorum

Vodafone H300s reset atamıyorum veya şifresini değiştiremiyorum sıkıntısı çekenlerin yapacaklarını aşağıya bırakıyoruz.

Hata olarak karşılaşanların modemin fişini çekerek bekletmelerini öneriyoruz. Sonrasında tekrar deneyip duruma göre başka tarayıcı üzerinden işlemler tekrarlanabilir.

Yazılım problemlerinde güncelleme işe yaşayabilir. Şifre unutma ve herhangi bir şekilde giriş yapılamadığında reset atmanın fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

Reset işleminde uzun süre bekletilmemesi gerekiyor. İşlemi cihaz açıkken yapınız. Birde fiziksel butonda bir sıkıntı olup olmadığını kontrol ediniz. Arayüze girdiğinizde oradan da işlem yapabilirsiniz.

Vodafone H300s modem resetleme 1
Huawei H300s fabrika ayarlarına çevirme

Huawei H300s fabrika ayarlarına döndürme işlemlerinde sıkıntı olunca ürünü kapatıp bekletmeniz gerekiyor. Çok fazla denemelerden sonra beklemeniz gerekebilir.

Vodafone H300s modem resetleme 2
Huawei Vodafone H300s fabrika ayarları

Kullanıcıların dikkat edeceği durumlar

Cihazlarda ve sosyal ağlarda çok sık yapılan şeylerde tehdit olarak algılanma durumları için belli bir engel mekanizması bulunur. Önce şu kadar dakika engellendiniz yazar ve siz yanlış yapmaya devam ettikçe bu süre artar.

Bazı kullanıcıların girdiği şifreler ya çok basit oluyor ya da girilmemesi gereken karakterler sebebi ile sorunlarla karşılaşabilirler. Ya girilen karakterleri desteklemediği yazar ya da uyarı vermeden ekrandan çıkar. Sonrasında oturum açılmayabilir.

Kullandığınız bu modelde yapılan değişikliklerde aktif olma ve internet bağlantısının gelmesi uzun sürebiliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.