Huawei’de Öncelikli Hedef Mobil Dünyasının 3 Numarası Olmak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

İki yıl öncesine kadar ülkesi Çin’in önde gelen üreticilerinden olan Huawei, aynı zamanda mobil telekom taşıyıcıları için özelleştirilmiş modellerin büyük bölümünün üretimini üstleniyordu. Bu sebeple ikinci sınıf bir marka ya da başka bir deyişle ucuz telefon satıcısı olarak adlandırılan Huawei, son iki yılda Android dünyasına sunduğu orta ve üst sınıf telefonlarla kayda değer bir yükseliş sergiledi.

Andronova

Şirket son olarak CES 20013 etkinliğinde 6.1-inç ekrana sahip Ascend Mate ve  4 çekirdek işlemcili 5-inç boyutlu Ascend D2 modellerinin duyurusunu gerçekleştirmişti. Üst sınıf telefonların kendi işlemcilerine yer veren Çinli üretici, yeni nesil yongalarında ARM’ın big.LITTLE teknolojisine yer verecek.

2012 yılında 7.5 milyar dolar gelir elde eden şirketin 2013 hedefi ise 9 milyar dolar. Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu “Huawei birinci kademe telefon üretici olma yolunda emin adımlarla yürüyor” değerlendirmesinde bulunurken önümüzdeki yıllarda beklenilen bazı mali verilere de değindi. 3-5 yıl içerisinde faaliyet kârı 20 ile 30 milyar dolara ulaştırmayı hedefleyen şirketin bu anlamda net kâr beklentisi ise3-4 milyar dolar arasında değişiyor.

ICD tarafından açıklanan geçtiğimiz yılın dördüncü çeyrek akıllı telefon satışlarında küresel pazarın 3 numaralı telefon üretici konumuna yerleşen Huawei’in elde ettiği başarı sadece çeyrek bazlı kaldı. Şirketin her ne kadar Apple ve Samsung’u geride bırakmak şeklinde hedefleri olduğu bildirilse de, şirket CEO’sunun ortaya koyduğu hedefler daha gerçekçi duruyor.

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın