Huawei’den Muhteşem Hızlı Şarj Teknolojisi!

Andronova

Çinli tekoloji devi Huawei, geliştirdiği yeni hızlı şarj teknolojisiyle, bataryaların bir kaç dakikada önemli bir bölümünün dolmasını sağlıyor.

Hemen hemen herkeste bir tane bulunan akıllı telefonlar, artık günlük hayatımızın bir parçası ve zamanımızın büyük çoğunluğunu kullanarak geçirdiğimiz araçlar haline geldiler. Bu durum ile de ortaya önemli bir enerji ihtiyacı çıktı. Tüm bu akıllı cihazların kullanımı için gerekli enerjilerin tutulduğu bataryalar, kullanıcılar ile bu teknolojiler arasındaki en büyük kısıtlama haline geldiler.

Üretici firmalar, batarya konusunda geliştirmelerin çok daha zor olduğunu bildikleri için farklı hızlı şarj teknolojileriyle kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. Qualcomm‘un Quick Charge ve Samsung‘un Adaptive Fast Charging teknolojilerine rakip olarak, şimdi Huawei oldukça konuşulacak bir hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor.

android-batarya-sorunu

Huawei‘in sahibi olduğu Watt Lab şirketi, bulduğu yeni hızlı şarj yöntemiyle mevcut rakip teknolojilerden 10 kat daha hızlı şarj imkanı sunuyor.

Japonya’daki Batarya Sempozyumunda gerçekleştirilen testlerde, 600mAh kapasiteli bataryanın %0’dan %68 dolum oranına sadece 2 dakikada çıktığı görülürken, 3000mAh kapasiteli bataryada yapılan testte ise, %48 doluluk oranına sadece 5 dakikada ulaşıldı.

Kısa süre önce oldukça güçlü lan Kirin 950 işlemcisini de tanıtan Huawei, görünüşe göre önümüzdeki dönem çok sağlam oynamaya hazırlanıyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir