Huawei’in 2014 Kazancı 46 Milyar Dolar!

Çin büyük üreticilerinden ve Android’in de giriş ve orta segmentte küçümsenemeyecek satış rakamlarına ulaşan Huawei, 2014 yılını başarılı bir şekilde geride bırakan firmalardan oldu. Firma, 2015 yılında toplam 80 milyon akıllı telefon satış hedefinin biraz altında kalmış olsa da, gelirlerini %15 arttırarak 2014 yılında 46 milyar dolarlık gelir elde etti. Bu bilgiyi firmanın websitesinde paylaşan ise Huawei’in CEO’su Ken Hu.

Andronova

Huawei, Çin’in ürünlerini uluslararası piyasada satan ve her gün değil her saat büyüyen akıllı telefon üretici firmalarından bir tanesi.

2018’de satışlarını 70 milyar dolara çıkarmayı hedefleyen Huawei, bunun için yıllık %10 büyüme sağlaması gerekiyor. Bu gerçekten yakalanabilir bir hedef ve Huawei bu zamana kadar da ulaşamayacağı bir hedef koymadı.

yayınlanan rapora göre, Huawei son yıl akıllı telefon satışlarını bir önceki yıla göre %33 arttırmış ve 75 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş.

Samsung ve Apple’ın işi iyice zorlaşıyor. Huawei işlerin iyiye gitti tek Çinli firma değil. Xiaomi de aynı rakamlarla ilerliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.