Huawei’in Android 4.4 KitKat Hamlesi ilk Olarak Ascend P6 için Gerçekleşecek!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Android 4.4‘ün dağıtımı şu an Nexus cihazlar için devam ediyor. Nexus cihazlar sonrası Google Play Edition modeller (HTC One, Galaxy S4) Android’in en güncel sürümüne kavuşacak. Üreticiler tarafından da konuya ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Akıllı telefon kategorisinde son dönemin parlayan yıldızları arasında gösterilen Huawei, şu an için satış adeti birkaç milyonu bulan ve haziran döneminde dünyanın en ince telefonu olarak lanse edilen Ascend P6 için Android 4.4 KitKat güncellemesinin ocak ayında başlanacağını duyurdu. Android 4.2.2 işletim sistemine sahip telefon Android 4.3 güncellemesini direkt atlayacak.

Ascend P6, Android 4.4’te yer alan standart yeniliklerin yanı sıra bazı arayüz geliştirmelerine kavuşur. Google, Android 4.4 ile yeni bir başlatıcı kullanmaya başladı. Huawei’in de P6’de yer verdiği Emotion kullanıcı arayüzünde ciddi manada iyileştirmeler ve yenilikler sunması bekleniyor.

Halihazırda ülkemizde birçok noktada satışta olan telefonun teknik özellik detayları şu şekilde; 4.7-inç boyutunda HD çözünürlüklü LCD ekran, 1.5GHz frekans hızında çalışan Cortex-A9 mimarisine sahip dört çekirdekli K3V2 yonga seti, 2GB RAM, 6.18mm kalınlık, f/2.0 diyafram aralığına sahip 8MP arka kamera, 5MP ön kamera, 8GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği ve 2.000mAh kapasiteli batarya.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: PhoneArena

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak