Huawei’in Yeni Amiral Gemisi Ascend P7 İnternete Sızdırıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz haftalarda Çin’de bazı sertifikaların onay sürecinde görüntülenen ve bir süredir gündemde yer almayan Ascend P7’nin yeni görüntüleri internete servis edildi. 7 Mayıs’ta çıkış yapacağı bildirilen yeni nesil akıllı telefonun sızdırılan görsellerinden anlaşıldığı kadarıyla Huawei, Ascend P6’da sağladığı ince ve köşeli şık tasarımı Ascend P7’ye de taşıyacak.

teknik destek

Paris’te düzenlenecek bir etkinlik kapsamında görücüye çıkacak akıllı telefonun ekran boyutu 5-inç büyüklüğünde olacak. Ekran çözünürlüğü ise Full HD seviyesine yükseltiliyor. Huawei’in kendi geliştirdiği Hisilicon mimarisine sahip dört çekirdekli işlemcinin güç vereceği akıllı telefonda bellek birimini 2GB RAM, 16GB depolama ve microSD kart desteği oluşturacak.

Halihazırda ülkemizde de satışta olan Ascend P6 ile dünya genelinde kayda değer başarılar yakalayan Huawei’in Ascend P7 ile bu başarı çıtasını yükseltmek istiyor. Daha iddialı özelliklerle donatılacak Ascend P7’nin arka kamerası 13MP çözünürlüğünde olacak, ön kamera ise 8MP. Telefonda  2.460mAh kapasiteli pil yer alacak.

Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi ve Huawei Emotion kullanıcı arayüzünün 2.3 numaralı sürümünün yer alacağı akıllı telefonun sızdırılan görselinde ekran çözünürlük seviyesi için 720p, RAM değeri içinse 1GB bilgisi yer alıyor. Ancak Huawei’in yeni nesil akıllı telefonun selefine oranla daha düşük özelliklere sahip olması mümkün görünmüyor. Söz konusu değerlerin P7’nin prototip olmasından kaynaklanmaktadır.

1234

kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!