Huzurlarınızda HTC M8 (One 2)!

HTC One 2 namı diğer M8 cephesinden ilk görseller nihayet yayınlandı. Kısa süre önce HTC M8 olduğu iddia edilen telefonun arka bölümünü gösteren bir görsel yayınlanırken, arka bölümdeki özellikler daha önce Çin kaynaklı sitelerde telefon için satılan kapaklardaki tüm detayları göstermektedir. Bu sebeple sızdırılan görselin HTC M8 olduğu kesin gözüyle bakılıyor.

Andronova

Çift kamera ve çift LED flaş desteği sayesinde bir önceki nesil One modelinde fazlasıyla eleştirilen Ultrapiksel kameranın tüm olumsuzluklarını ortadan kaldırmak isteyen HTC görünüşe bakılırsa bu defa oldukça iddialı bir kamerayla kullanıcıların karşısına çıkacak. Toshiba tarafından üretilen yeni sensörün özellikler karanlık ve düşük ışıklı ortamlarda etkili çekimler gerçekleştirdiği ve çekim sonrası fotoğraf üzerinde  yeniden odaklama yapma imkanı sunduğu bildiriliyor.

Alüminyum alaşımlı kasa yapısının korunduğu telefonun kısa süre içerisinde yeni görselleri de ortaya çıktı. Bu görseller ise ön cepheden çekildiği için hem tasarımı net bir şekilde ortaya koyuyor hem de Sense 6 arayüzü hakkında ilk ipuçları veriyor.

İlk görselde iddiaları konu olduğu üzere ekrana konumlandırılan sanal butonları görüyoruz. Bu butonların hangi tasarımda olacağı kısa süre önce ortaya çıkmış ve sızdırılan görselde de benzer sanal butonların olduğunu görüyoruz.

Önceki nesil One modeline göre daha ince bir çerçeveye sahip olan telefonun köşe yapısı biraz daha yuvarlatılırken, bir diğer görselde ise sanal butonların olmadığını görüyoruz. Bu gelişme de One 2’de sanal butonlar olmadan ekran üzerinde kaydırma hareketleriyle de kontrolün sağlanabileceğini gösteriyor.

5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran, 2 ya da 3GB RAM, Android 4.4 KitKat ve Sense 6 kullanıcı arayüzü telefonda öne çıkan teknik özellikler olacak. HTC M8’in mart ayı içerisinde New York’ta düzenlenecek bir etkinlik kapsamında tanıtılması bekleniyor.

21HTC M8

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.