iCloud aktivasyon kilidi kırma etkinleştirme

Andronova
3 Minimum Okuma

iCloud aktivasyon kilidi etkinleştirme kırma gibi yardım arayanların başına dolandırılma ve virüs belası gelebiliyor. Yasal yollarla işlem yapılması için resmi belgenin olması gerekmekte.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İkinci el iPhone alanların çoğunun şifre unutma sorunu yaşadığı bilinmekte. Sıfırlamada güvenlik sorularına yanıt verememe, kayıtlı e-posta adresine ulaşamama ve fatura olmamasından dolayı sorun yaşanmakta. Bu yazıda iPhone aktivasyon kilidi kırma için yardım isteyenlerin yapması gereken şeylerden bahsedeceğiz.

Telefonu satan kişinin elinde fatura olmaması dolaylı yolla büyük sorunlara neden olabiliyor. Apple kimliği oturumu kapatıldığında bir çok işlem için parola ihtiyacı bulunmakta ve bunlardan biri ise iCloud hesabına girerken aktivasyon kodu çıkıyor olması.

Bir başka durumda başka bir hat takıldığında Apple kimliği sorulması. Sim kart kullanılamıyor durumuyla karşılaşılmaması için ya faturanın olması ya da güvenlik sorunlarına cevap verilebilecek bilgilerin girilmesi önerilmekte. Burada kayıtlı mail adresinin önemi büyük olduğunu belirtelim.

iCloud şifre kaldırma için bazı cihazlar bulunuyor ama kesin açıyor diyemiyoruz. Açsa dahi yüksek ücretler talep edilebiliyor. Artı dolandırılma durumuyla karşı karşıya da kalınabiliyor. Google’ dan yapılan araştırmalarda çıkan bazı sitelerde vereceğiniz imei ile işlem yapıldığı bilinmekte. Burada sizden talep edilen ücretten sonra gerekli işlemler yapılacak bilgisi veriiyor. İşte burada dolandırılma durumu görülebilir.

  • Alınan seri numara başka bir telefonda kullanmak için alabilirler.
  • Paranızı alıp işlem yapmayabilirler. Zaten yasal bir işlem olmadığından buna sığınarak kişinin yasal başvuru yapamayacağını düşünebilirler.
  • Telefon alırken hele hele iPhone ise kesinlikle varsa faturayı isteyiniz. Yoksa cihazın alındığı yerden fotokobi çekilerek kullanılabilir. Tabi çoğu vermemek için yokuş yapacaktır.
  • iCloud kırma programı diyerek yer alan paylaşımlara dikkat ediniz. Çoğu ya dolandırıcı ya virüslü dosya paylaşmakta.

Şifre sorunu yaşanmayan durumlarda yapacağınız işlem bilgisayardan iTunes programı kullanılarak kablo ile yazılım yükleme veya geri yükleme yapılması. iPhone DFU moduna alınarak işlem yapılabilir ve daha önce yedek alınmışsa bunla geçici bir çözüm olabileceğini düşünüyoruz. Eğer soruları hatırlayabilirseniz tarayıcıdan icloud.com’ a girerek sıfırlamaya çalışınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Faturanız varsa Apple’ ın müşteri destek bölümüyle görüşerek sıfırlama talebini iletmenizi öneririz. Birde imei klonlama uyarısı geldiğinde başka bir telefon numarasında kullanılabilmesi için eşleştirme yapılması gerekiyor. Bu çoğunlukla yurtdışından getirilen telefonlarda görülmekte. Yeni düzenlemede kayıtlı numara üzerinden kullanılabiliyor ve başka hat takılacaksa eşleştirme yapılması gerekiyor. 

iCloud aktivasyon kilidi kırma etkinleştirme

iCloud etkinleştirme yapılamıyor gibi bir problemler karşılaşırsanız öncelikle aşağıdakileri bir kontrol ediniz ve duruma göre yukarıdakilere bakarsınız.

  • İnternet engeli durumlarıyla karşılaşılması olasılığından dolayı başka bir ağa veya hücresel ağla kontrol ediniz.
  • Telefonun kapatılması ve WiFi kullanılıyorsa modeminde kapatılmasını öneriyoruz.
  • DNS ile yaşanan sorunlarda güvenilir adresler manuel girilerek çözüm sunulması mümkün.
  • Varsa iOS güncellemesinin yapılması bir iyileştirme sunabilir.
  • Apple’ ın 2162821511 numarasından destek alınabilir.


Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 21:28

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir