iCloud depolama yeri satın alma

blank

Akıllı telefon kullanıcıları artık verilerini online depolama yerlerinde saklamaktadırlar. Bu saklama yerlerinin başında ise Apple' ın geliştirdiği iCloud sistemi gelmektedir.

teknik destek

iCloud depolama yeri satın alma ile fotoğraflar, videolar, dosyalar ve cihazda olan daha fazla dosya veya belge otomatik olarak saklanabiliyor. Saklama alanına her ihtiyaç anında kullanılan cihazdan yükseltme yapılabilir.

Nasıl çalışıyor? 

50 GB, 200 GB ve 2 TB’lik planlar arasından saklama alanı olarak seçim yapılır hatta 200 GB ve 2 TB planları büyüklüğü nedeni ile başkaları ile de paylaşılabilir. Saklama alanı anında yükseltilebiliyor ve aylık ödeme tarihi, depolama planının satın alındığı tarihi olarak belirlenir.

Daha önceki var olan plan, yükseltildiği için mevcut plan iptal edilerek daha fazla saklama alanı veren yeni planın ücreti ödemeye yansıtılır.

Saklama alanı hangi cihazlardan yükseltilir?

Hangi cihaz kullanılıyor ise iCloud saklama alanı o cihazlardan yükseltilir.

Örnek vermek gerekir ise;

  • iPhone
  • iPad
  • iPod Touch

Mac ve bilgisayardan kolaylıkla yükseltme işlemi yapılır.

Ücretleri ne kadar?

Depolama servisi için uygulanan planlar ve fiyatlar aşağıdaki gibidir:

5 GB. Ücretsiz

50 GB. 6,49 TL

200 GB. 19,99 TL

2 TB. 64,99 TL

Yukarıda yazılmış olan tutarlık aylık ödemelerdir.

iCloud depolama alanı nasıl değiştirilebilir?

iCloud depolama alanı tamamen kullanıcıyı düşünerek oluşturulmuştur. İhtiyaçlar artık karşılanmadığında veya mevcut ücretli depolama alanı fazla gelmeye başladıysa depolama alanı ile ilgili değişiklik yapılabilir. Bir alt plana düşürülebilir veya bir üste çıkartılabilir.

iCloud depolama yeri satın alma


Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 16:03

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!