iCloud Nedir iCloud Nasıl Kullanılır

iCloud, iPhone telefonda yedekleme için kullanılan önemli bir hizmet. iCloud hesabı nasıl açılır? iCloud şifre sıfırlamak nasıl yapılır? iCloud ile nelerin yedeği alınır detayları ile...

iCloud Nedir iCloud Nasıl Kullanılır
banner192
iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 7 Plus telefonda iCloud hesabı nasıl açılır? iCloud şifremi unuttum. iCloud şifre sıfırlamak şifre kırmak nasıl yapılır? iCloud ile nelerin yedeği alınır? Fotoğraflar, videolar, rehberi (kişileri), mailleri ve dosyaların yedeğini alma. iCloud nedir iCloud nasıl kullanılır?

iCloud, Apple tarafından geliştirilmiş iOS cihazlarda yer alan bilgileri yedekleme ve senkronize etmeyi sağlayan önemli servislerden biridir. Bu servisten 5 GB' a kadar ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Apple' nin iCloud hizmetiyle tüm fotoğrafları, videoları, belgeleri ve dosyalarınızı güvenli bir şekilde 5 GB' da kadar yedekleme imkanına sahipsiniz. iCloud servisinin bir başka özelliği de Aile İçi Paylaşım ile fotoğraflarınızı, videolarınız, müziklerinizi ve filmlerinizi istediğiniz tüm aile üyeleri ile paylaşabilirsiniz.

iCloud ile alınan yedekler neler? Fotoğraflar, mail, kişiler, takvimler, anımsatıcılar, safari, notlar, wallet, belgeleriniz, uygulamalar, filmler ve bazı özelliklerin yedeği alınır.

iCloud sayesinde önemli anlarınızı saklayabilirsiniz. iPhone, iPad, iPod touch, Mac veya bilgisayarınızdan iCloud.com sitesine giderek arşivinize ulaşabilirsiniz. iCloud yardımı ile fotoğraflarınızı ve videolarınızı güvenli şekilde yedekleme yapabilirsiniz.

iCloud ile gelen kutusu, takvim, kişiler ve diğer önemli verileriniz cep telefonunuzda olduğu gibi isterseniz de masaüstü bilgisayardan da kontrol edebilirsiniz. Cihaz içerisinde her hangi bir bilgi değişikliğinde cihazın eğer internet bağlantısı varsa otomatik olarak değişiklik iCloud' a iletilecektir. Her zaman güncel bir yedek için internet bağlantısı ve iCloud seçeneği açık olması gerekiyor.

iPhone cep telefonda iCloud şifremi unuttum ne yapmalıyım? iCloud şifremi unuttum telefonum kilitlendi diyenler için haberimize göz atabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

iCloud Nedir iCloud Nasıl Kullanılır

icloud nedir

icloud nedir icloud nasıl kullanılır

iCloud Nedir iCloud Yedek Alma

icloud nedir icloud ne işe yarar

icloud nedir icloud hesap açma kayıt olma

icloud nedir icloud şifremi unuttum kırmak açmak

iCloud Nedir iCloud Ayarları

iPhone cep telefonda veya iPad gibi cihazlarda, Apple Kimliği ile giriş yaptığınızda veya Apple yeni hesap (Apple ID) oluşturduğunuzda, otomatik olarak iPhone'umu Bul, App Store, iMessage, FaceTime ve iCloud dahil tüm servisler aktif olur. Daha sonra bu servislerden genel ayarlamaları yapabilirsiniz.

Yeni iOS aygıtı kurulumda yada iOS sürüm güncellemelerin' den sonra aygıt etkinleştirme ve iCloud ayarları için kurulum talimatlarını inceleyerek genel adımlar tamamlanmış olur.
YORUM EKLE
YORUMLAR