IDC’nin Verilerine Göre Andorid Yıldızını Parlatmaya Devam Ediyor !

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında akıllı telefon kullanımı sayısının her geçen gün arttığı şu günlerde kullanılan işletim sisteminin de bu sektörde artışa etki ettiği rahatlıkla söylenebilir. Android ve iOS pazarın neredeyse %85’ini elinde bulunduruyor.

Andronova

IDC’nin kamuoyuna sunduğu son raporlara bakıldığında özellikle Android cephesinde yükseliş hızla devem ediyor. Bu dönemde küresel pazarda satışı gerçekleşen 154 milyon akıllı telefonun 104 milyonu Android ile çalışıyor. Bir önceki yıl 50 milyon olan rakamın bu denli artması Android’in iyi bir çıkış içinde olduğunu rahatlıkla gösteriyor.

2012 yılı ikinci çeyrek verilerine göre akıllı telefonlarda Android’in kullanım alanı %68.1 oldu. Bu rakam bir önceki çeyreğe göre %15 sıçrama anlamına geliyor ve bu sıçramada da en büyük etki Samsung’un satışları gösteriliyor. Apple cephesinde ise bir önceki çeyreğe göre düşüş gözlenmekte ve bu dönemde pazar payı %16.9’a inmiş durumda. Bu düşüşte Apple’ın bu dönemlerde kullanıcılarına yeni bir ürün sunmamış olması fazlasıyla etkili.

Diğer rakip işletim sistemleri için ise açıklanan veriler pekte tatmin edici değil. Blackberry OS ve Symbian düşüşe dur diyemezken Windows Mobile ise pazar payını arttırsa da halen platformda iddialı durumda değil.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın