İddia: 5.5-inçlik iPhone Air’in Pili Görüntülendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Apple’ın bu yıl iki iPhone modeli karşımıza çıkaracağı artık ciddi manada dillendiriliyor. Hatta endüstri kaynaklarına göre 4.7-inç ekranlı iPhone 6’nın seri üretimine temmuz sonunda, 5.5-inç ekranlı iPhone Air’in üretimine ise ağustos ayı içerisinde başlanacak.

iPhone kullanıcıları telefonlarının pil performansından ciddi manada rahatsız ve yeni iPhone modellerinden özellikle pil noktasında bir hayli umutlu. 4.7-inç ekranlı iPhone 6’da 1.810mAh kapasiteli bir pil kullanılacağı iddiasının ardından bu defa 5.5-inç ekranlı iPhone Air’e ait olduğu iddia edilen pil sızdırıldı. Görselleri yayınlanan pilin üzerinde sahip olduğu kapasite bilgisi verilmiyor fakat gelen haberler iPhone Air’de 2.500mAh kapasiteli pilin yer alacağı şeklinde.

Apple, iPhone’u her geçen yıl daha ince bir kasa içerisinde sunuyor. iPhone 6 da yine ince bir kasaya sahip olacak. Daha ince bir iPhone oluşturmada pilin de katkı sunması bekleniyor zira, iPhone 5S ve 5C modellerinde 3mm kalınlığında piller kullanan Apple’ın yeni iPhone’larda ise 2mm kalınlığında piller benimseyeceği DigiTimes tarafından rapor ediliyor. iPhone 5S’i 7,6mm kalınlığındaki kasaya sığdıran Apple’ın iPhone 6’daki hedefi ise 7mm.

213

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir