[İddia] Galaxy Note 2, Galaxy S3 ve Birçok Samsung Modeli Android 4.4 Güncellemesine Kavuşacak!

blank

Android cephesinde üreticiler hangi cihazların güncelleme alacağına ilişkin gelişmeleri kullanıcılarıyla paylaşmaya devam ederken, Samsung cephesinden ise daha önceki yıllarda olduğu gibi herhangi bir açıklama yapmama geleneği hala devam ediyor. Galaxy S4 ve Galaxy Note 3‘ün Android 4.4 güncellemesini alacağı (hatta Galaxy Note 3’ün Samsung’un güncelleme üssü Polonya’da ve Güney Kore’de ise Galaxy S4 LTE-A’ın Android 4.4’ü almaya başladığını hatırlatalım) herkes tarafından bilinen bir gelişme ancak 2012 ve 2013 yılında duyuruları gerçekleşen diğer Samsung modellerinin ise güncelleme alıp almayacağına ilişkin kafalarda soru işaretleri dolaşmaya devam ediyor.

teknik destek

Bu konuda daha önce çeşitli belgeler ortaya çıkmış ve Android 4.4 güncellemesi için bazı modellerin isimleri zikredilmişti. Yeni bir iddia ise Phandroid sitesi kaynakları tarafından ortaya atıldı. Site kaynaklarına göre alt bölümde listelenen cihazlar Android 4.4 güncellemesini almaya yakın modeller olarak sıralanıyor.

  • Samsung Galaxy Note 2 SGH-i317
  • Samsung Galaxy S3 SGH-i747
  • Samsung Galaxy Tab 3 7.0 SM-t217a
  • Samsung Galaxy S4 SGH-i337 *
  • Samsung Galaxy S4 Active SGH-i537
  • Samsung Galaxy Mega SGH-i527
  • Samsung Galaxy S4 Zoom SM-c105a
  • Samsung Galaxy Note 3 SM-N900a*
  • Samsung Galaxy Note 8.0 SGH-i467
  • Samsung Galaxy S3 Mini SM-g730a

Söz konusu listede cihazların Amerika versiyonları sıralanmış olabilir ancak bu uluslararası cihazları da kapsayacaktır. Galaxy S3 mini ve bütçe dostu bir tablet olan Galaxy Tab 3 7.0 bizleri şaşırtan modeller oldu.  Her iki modelde Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışıyor ve Samsung’un bu cihazlar için Android 4.4 güncellemesine sıçraması şaşırtıcı bir hareket olacaktır.

Halihazırda dünya genelinde Android 4.3 güncellemesi dağıtımı devam eden Galaxy S3 ve Galaxy Note 2’nin ise gelinen süreçte 90 milyona yakın satış yaptığı tahmin ediliyor. Samsung satış rekorları kıran söz konusu iki telefonu son olarak Android 4.4 güncellemesiyle onurlandırıp resmi güncelleme desteğine son vermesi açıkçası beklenen bir gelişme.

* Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 için güncelleme resmen başlamış durumda.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!