İddia: Galaxy Note 4’ün Exynos İşlemcili Modeli Daha Çok Satacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un Galaxy S4 ile birlikte ortaya çıkarttığı 2 farklı işlemcili, aynı 2 telefon segmentinde sona geldiği düşünülse de Note 4’ün Snapdragon 805 yonga setine sahip telefonları olacağı da şimödiden dillendirilmeye başlandı. Samsung Exynos işlemcilerine 4G destekli modemi bir türlü entegre edememiş Galaxy S4  ve Note 3 2 farklı işlemciyle pazara sürülmüştü.

teknik destek

Kullanıcılar da bunlardan hangisi daha iyi diye endişelenmiş ve daha performanslı modeli almaya çalışmışlardı. Oysaki Snapdragon 800’lü Note 3’ün 4K video kaydı yapabilmesi buradaki en büyük farktı. Galaxy S4 için böyle farklılıklar söz konusu değilken Samsung’un bir telefona bu özelliği verip diğer telefona vermemesi ise tek kelimeyle rezalet olarak değerlendiriliyordu. Ülkemizde Snapdragon 800’lü Note 3 telefonu olan şanslı kişilerden biri olan değerli yazarımız Mustafa Kılıç’ın bu konuda daha tecrübeli olduğunu ve 2 telefon arasındaki temel farkları daha iyi ortaya koyabileceğini düşünmekteyiz.

Galaxy Note 4’te ise açıkçası tüm sektör Samsung’un sadece kendi işlemcisini kullanacağı yönünde bir beklentiye sahipti ama gelen bilgiler ve raporlara göre böyle biri durum olmayacak. Sğrekli olarak Snapdragon işlemcilerinin gerisinde kalan Samsung’un Note 4’te kullanacağı düşünülen Exynos 5433 işlemcisinin, Snapdragon 805’e göre daha geniş kitlelere ulaştırılması hedefleniyor. Note 4’ün öncesinde geçtiğimiz günlerde paylaştığımız Exynos 5433 ve Snapdragon 805 karşılaştırmasını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

AnTuTu-Exynos-5433-Nvidia-Tegra-K1-and-Snapdragon-805-benchmarks_01

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın