İddia: Galaxy Note III için 5.9-inç Ekran Boyutu Onaylandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung, Galaxy S serisi kadar olmasa da Note serisinde kayda değer satışlar gerçekleştirdi. Phablet olarak adlandırılan yeni bir segmentin kapılarını açan Galaxy Note, süreç içerisinde kullanıcılara sunulan diğer cihazlara da öncülük etti. Galaxy Note II ile S-Pen ile geliştirilen kullanıcı deneyimini bir adım daha ileri taşıyan Samsung’un Galaxy Note III’te bizlere neler sunacağı merak konusu.

Andronova

Note serisinde yer alan telefonları IFA Berlin etkinliği kapsamında görücüye çıkaran Samsung, muhtemelen serinin 3. üyesini de aynı etkinlikte karşımıza çıkaracak. Galaxy S4’ün tanıtılmasının üzerinden henüz günler geçmişken, Güney Koreli üreticini yoğun bir tempo içerisinde Note III’e yoğunlaştığı son gelen haberler arasında. İçerisinde bulunduğumuz günlerde iş ortakları arasında yer alan Amerikalı GSM operatörü AT&T’ye Galaxy Note III’ün konseptinin gösterileceğini bildiren Korea Times, telefonda konumlandırılacak ekran boyutunun da belirlendiğini okuyucularına duyurdu.

Yerel tedarikçilerden alınan bilgiler doğrultusunda telefonda 5.9-inçlik Full HD çözünürlüklü yeni nesil OLED erkanın kullanılacağı belirtildi. Sadece bununla yetinmeyen kaynak, tıpkı Galaxy S4’te olduğu gibi Galaxy Note III için de Amerika’da Unpacked etkinliği düzenleneceğini aktardı. Galaxy Note III’ün IFA Berlin etkinliği dışında bırakılması açıkçası akıllara Samsung’un IFA etkinliğinde önemli bir yeniliği daha tanıtacağı ihtimalini güçlendiriyor. Söz konusu bu gelişme ise uzun süredir ar-ge çalışmaları sürdürülen Tizen işletim sistemli ilk telefon olacaktır.

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın