İddia: Galaxy Note III, Plastik Kasa ve Galaxy S4 Tasarımına Sahip Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z ve HTC One tasarımlarının kullanıcılar nezdinde bir hayli beğenildiği ve Samsung’unda söz konusu gelişmeyi dikkate alarak yılın ikinci yarısında resmiyet kazanması beklenen Galaxy Note III’te, Galaxy S III ile başlayan tasarımı ciddi manada değiştireceği iddia edilmişti. Tasarım dilinin değiştirilmesinin yanı sıra kullanılan malzemede de farklılığa gidileceği konuşulmuştu.

teknik destek

SamMobile’ın Samsung içerisinde güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Güney Koreli üretici Galaxy Note III’te tasarım ve kullanılan malzemede herhangi bir farklılık ön görmüyor. Kore Yatırım ve Menkul Değerler A.Ş.’nin raporunda yer alan bilgide esnek ekrana sahip olmayacağı anlaşılan Galaxy Note III, Galaxy S4 ve Galaxy Note II tasarımından esintiler sunacak.

HTC One’ın tamamı alüminyumdan oluşan kasa yapısı ve şık tasarımı, Xperia Z’nin tamamı camdan oluşan ve kullanıcılardan büyük beğeni alan tasarımı, son olarak ise kısa süre önce resmiyet kazanan Lumia 925’in ortaya koyduğu tasarım akıllara “Neden Samsung da bu yönde bir tasarım çalışması içerisinde olmuyor?” sorusunu getirmiyor değil.

Plastiğin daha basit yöntemlerde oluşturulması ve milyonlar satan Samsung telefonları hesaba katıldığında, görünüşe bakılırsa Samsung 2013 yılında metalden oluşan bir tasarım karşımıza çıkarmayacak.

Galaxy Note III için iddia edilen teknik özellikleri hatırlayacak olursak; 5.99-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, Exynos 5 octa 5410 işlemci (2.0GHz frekans hızında Cortex A15 ve 1.7GHz frekans hızında Cortex-A7), 2GB RAM, 32GB depolama alanı, microSD kart desteği, 13MP çözünürlüklü kamera ve Android 4.2.2 Jelly Bean.

kaynak: SamMobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir