İddia: Google, 100$ Fiyatlı Nexus Telefon için Kolları Sıvadı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google‘ın Nexus cihazları tanıtıldıkları dönemde sahip oldukları donanım özellikleriyle her zaman üst kategoride konumlandırılmıştır. Stok Android deneyimi sunan Nexus cihazlar seri çalışmaları, uzun süreli güncelleme desteği, güçlü donanım özellikleri ve uygun fiyatlı yapısıyla her zaman dikkat çeken modeller olmuştur. Google Play Store’da hafızaya bağlı olarak 300-350 dolar bandında fiyatlarda satışta olan Nexus cihazlar, Google Play dışındaki diğer mecralarda ise daha yüksek bir fiyattan satışa sunuluyor.

Andronova

Google’ın Nexus cihazlarda fiyatı her yeni cihazda biraz daha aşağı çektiği dikkatinizden kaçmamıştır. Sadece Türkiye’deki duruma göz attığımızda; Galaxy Nexus ülkemize 2.000’liranın üzerinde bir fiyatla giriş yapmıştı. Nexus 4 ise ilk aşamada 1.400-1.500 lira arasında bir fiyatla satılırken, Google’ın en güncel akıllı telefonu Nexus 5 ise 1.399 liralık fiyatıyla ülkemize giriş yaptı. Üstelik şu an 1.200 lira seviyesine düşmüş durumda.

Asya’dan gelen haberlere göre Google daha ucuz Nexus cihazlar tanıtarak daha fazla kullanıcıya kendi geliştirdiği telefonunu haliyle de Android işletim sistemini ulaştırmayı hedefliyor. İddiaya göre bütçe dostu Nexus telefonda yer alacak donanım için MediaTek ile ortaklığa gidilecek. Giriş ve orta seviye telefonlarda yer vermek üzere birçok üretici MediaTek cephesinden uygun fiyatlı 4 ve 8 çekirdekli işlemci çözümleri kullanmakta.

100$ seviyesinde bir fiyata satılması planlanan bütçe dostu Nexus telefonda Google’ın hangi üretici ile ortaklığa gidecek? Tasarım ne şekilde olacak? Ucuz Nexus telefon ilgi çeker mi? gibi sorular bir süre daha sorulmaya devam edecek gibi görünüyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.