İddia: Google, Motorola Cephesinden Beklenen “X Phone”dan Vazgeçti!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yılın son dönemlerinde mobil dünyasında kuşkusuz en fazla yer edinen konuların başında “X Phone” geldi. Google’ın desteği ile Motorola cephesinden beklenen telefon ya da telefonlar serisinin özelleştirilebilir donanım ve tasarım özelliklerine sahip olacağı bildirilmişti. Birçok kesimde heyecan yaratan telefon için projenin başına dünya ünlü danışman Guy Kawasaki getirilmişti.

Andronova

Son olarak yılın 3. çeyreğine ertelendiği bildirilen telefon hakkında hayal kırıklığı yaratacak bir iddia gündeme geldi. Çinli analist Sun Chang Xu, Weibo blog sayfasında kaleme aldığı yazısında Google’un “X Phone” projesinden elini çektiğini okuyucularına duyurdu. Google’ın projeden çekilmesine telefonun inovasyon ve teknolojiden yoksun olması gerekçe olarak gösterilmiş. Daha önce sızdırılan bazı prototipler için iddia edilen teknik özelliklerin orta seviyede olduğu görülmüştü.

Elektronik sektöründe 18 yıllık bir deneyime sahip Sun Chang Xu, aynı zamanda blog sayfasında 1 milyondan fazla takipçiye sahip. Analist Xu, her ne kadar Google’ın projeden çekildiğini aktarsa da X Phone’un yılın 3. çeyreğinde duyurulacağı ve saf Android arayüzüne sahip olmayacağını belirtti. Daha önce sınırlı pazarlarda satışa sunulan Motorola telefonlarının aksine X Phone’un Çin’de de satışa sunulacağı bilgisine ulaşılmış.

“X Phone” projesi son dönemde mobil dünyasında heyecan yaratan gelişmelerin başında geliyordu. Motorola’nın ciddi manada iddialı bir konuma yükselmesini sağlayacağı konuşulan proje, aynı zamanda yeni nesil Nexus telefonlar için bir temel oluşturacaktı. Google’ın Nexus 5’ için tekrar LG’nin kapısını çalması ve görüşmelerin olumlu yönde ilerlemesi, arama motoru devinin Motorola planlarını ertelediğine kanıt olarak gösterilebilir.

kaynak: Androidandme

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın