İddia: HTC One M8’in Kamera Lensi Çabuk Çizilebiliyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC‘nin 2014 amiral gemisi One M8 (ismi bile ayrı bir muamma) her şeyden önce fiyatıyla gündeme oturdu. Kendisinden daha güçlü, daha büyük ekranlı ve daha büyük pilli telefonların %10 daha ucuz olduğu bir dünyada HTC’nin fiyat politikasının en basit tabirle oldukça enteresan olduğunu söyleyebiliriz. 2499 TL’lik satış rakamını BElçika, Norvveç, Finlandiye gibi ülkelerde yaşayan insanlar için anlayışla karşılasakta; ülkemiz şartları düşünüldüğünde bu fiyatla bu telefonun satışının neredeyse imkansız olduğunu düşünmekteyiz.

teknik destek

HTC One M8’i alan kişilerden telefonun kamera lensinin çok çabuk çizildiği yönünde bazı şikayetler olduğu söylenmekte. LG, Apple ve Samsung’un amiral gemilerinde kamera lensi için safir cam kullandığını biliyoruz. Firmalar bu şekilde kameralarını uzun süre korumayı sağlayabilirken aşağıdaki fotoğraflardan anlaşılacağı üzere HTC’nin One M8’in kamerasında safir cam kullanmadığı ortaya çıkıyor.

Fotoğraflarda görülen bu çizikler tabiki kullanıcı kaynaklı ve taraflı da olabilir ama bu şekilde kılcal çizikler olması oldukça kafa karıştırıcı olmuş. HTC Türkiye bizim gibi aylık yüzbinlerce okuyucu olan sitelere ile örnek ürün göndermediklerini belirttikleri için bu telefonları inceleme şansımız maalesef bulunmuyor. Bundan dolayıda bu yorumları yapmak için dış kaynaklara başvurmak zorunda kalıyoruz. Aşağıdaki resimlerde 2 yıllık bir One X ile henüz birkaç haftalık One M8’in fotoğraflarını görüp inceleyebilirsiniz.

HTC One M8 One X

Kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir