İddia: HTC One X için Android 4.2.2 ve Sense 5 Haziran-Temmuz Döneminde Yayınlanacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

MWC 2012 etkinliğinde görücüye çıkan One X için HTC’nin son olarak Android 4.1 Jelly Bean güncellemesini kullanıcılara sunduğunu gördük. Şu sıralar tüm dikkatini One modeline veren HTC’den resmi bir açıklama olmasa da içeriden elde edilen bazı bilgiler ışığında One X için Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesinin haziran ya da temmuz ayında yayınlanacağı belirildi. One modelinin piyasaya çıkmasıyla Tayvanlı üretici Sense 5’in One X, One X+, One S, J Butterfly ve Droid DNA modellerine sunulacağı resmi ağızlardan doğrulanmıştı ancak söz konusu telefonlar için resmi tarih verilmemişti.

Haberin önemli kaynaklarından HTC leakster @ LlabTooFer, Twitter üzerinden birkaç gün önce güncellemenin ayrıntılarını paylaştığı görülüyor. Android 4.2 ve Sense 5 noktasında henüz net bir güncelleme planlamasının resmi olarak sunulmadığını tekrar hatırlatalım. İlk gelen bilgiler yaz aylarını işaret etse de tarihin daha erkene çekilme durumu da olabilir. HTC’nin hâlihazırda Android 4.2 ile sürümüne sahip herhangi bir telefonu henüz yok. Bu süreme kavuşacak ilk telefon One modeli olacaktır. İsmi geçen diğer telefonlar da süreç içerisinden güncellemeden nasiplenecek. Yeniliklerin başında da HTC BlinkFeed ve HTC Zoe yer alacak.

HTC One X’in söz konusu tarihte güncellemeye kavuşmasıyla Android dünyasındaki en güncel versiyona sahip olmayacak. Zira mayıs ayında Google, Android 5.0 Key Lime Pie sürümünün resmi tanıtımını yapacak.

HTC One X’in başlıca teknik detaylarını hatırlayacak olursak, NVIDIA’nın 1.5GHz frekans hızında çalışan 4 çekirdekli Tegra 3 işlemci, 1GB RAM, 1280 x 720p çözünürlüklü Super IPS LCD 2, Corning Gorilla Glass, 16/32GB depolama birimi ve f/2.0 diyafram aralığına sahip 8MP çözünürlüklü kamera.

kaynak: Android Authority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir