İddia: LG, Tablet Pazarına Geri Dönüyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Son IDC raporunda akıllı telefon platformunda 3. Sırada olduğu görülen LG, yavaş yavaş iddialı bir üretici konumuna yükseliyor. Güney Koreli üretici şimdi de gözünü bir dönem hüsranla biten tablet pazarına tekrar dikti. Güney Kore medyasında çıkan kimi haberler LG’nin yılın üçüncü yarısında bir tablet duyuracağını ve söz konusu tabletin şu sıralar test edildiğini iddia etti.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi beklenen hamleyle LG, tablet sektöründe ikinci defa şansını deneyecek. İlk girişim 2011 yılında Android 3.2 Honeycomb ile çalışan Optimus Pad olmuştu. Ancak Güney Koreli üreticini bu defa daha iddialı bir model ile kullanıcıların karşısına çıkacağı ve bu anlamda oldukça umutlu olduğu gelen haberler arasında.

LG cephesinde test edilen tablet ile ilgili herhangi bir rapor gün yüzüne çıkmış değil. Bu sebeple teknik özellikler noktasında herhangi bir değerlendirme yapılamıyor. Android cephesinde 7 ve 8-inçlik tabletlerin bir hayli revaçta olduğu şu dönemlerde Güney Koreli üretici de benzer bir strateji geliştirebilir.

Teknoloji dünyasının öncü isimlerinden LG, rekor büyüme gösteren tablet pazarına girmek için yeterince büyük bir şirket ve tableti oluşturan parçaları tedarik edebilecek bir yapıda. Apple ve Samsung şu an için sektörde söz sahibi görünse de bütçe dostu tabletler sektörde birçok üreticiyi ön plana çıkarmakta.

Bir başka ön görüde bulmak gerekirse; şu suralar ikinci nesil iPad Mini için retina ekran üretimine başlayacağı bildirilen LG’nin kendi tabletinde de ekran boyutu ne olursa olsun aynı çözünürlüğü sahip bir ekrana yer verebilir. Nexus 4 ve Nexus 10 modellerinde yenileme çalışmaları yapan Google’ın LG ile işbirliği içerisinde olacağı da son dönemde sıklıkla dile getiriliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: AndroidAuthority

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak