İddia: Sony, Qualcomm 800 İşlemcili Yeni Bir Tablet Geliştiriyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

CES 2013 etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunduğu Xperia Z ile yeni yıla iddialı bir giriş yapan Sony, hemen akabinde telefona benzer bir tasarım ve teknik özellikler sunan Xperia Tablet Z’yi duyurdu. Yılın ilk yarısında üst seviye iki cihazın yanı sıra orta seviyede konumlandırılan Xperia SP ve Xperia L modellerini de duyuran Sony, şu sıralar yılın ikinci yarısı için çalışmalara başlamış görünüyor.

teknik destek

Yeni yıldaki nihai hedefi ilk olarak mobil dünyasında 3. sıraya yükselmek olan Sony, bu noktada pazarlama stratejisine daha fazla kaynak aktarma yoluna gidiyor. Son dönemde şık tasarımları, güçlü donanımlarla bir araya getiren Japon üretici, daha fazla reklam ile hedeflediği konuma yıl içerisinde yükselebilir.

Kısa süre önce Sony’nin Xperia Walkman ve Xperia Cyber-Shot adlı iki telefon üzerinde çalıştığını okuyucularına duyuran esato.com forumu, şimdilerde ise Sony’nin 10.1-inç boyutunda Qualcomm 800 işlemcisine sahip yeni bir tablet geliştirdiğini iddia ediyor. 2.3GHz frekans hızına ulaşabilen söz konusu işlemci hali hazırda en güçlü çözümlerden biri olarak dikkat çekiyor.

Grafik biriminde Adreno 330 ile konsol seviyesinde görüntüleme sunan işlemciyle birlikte 10.1-inç boyutunda Reality Display teknolojisine sahip Full HD çözünürlüklü bir ekran bekleniyor. Forum sitesinde elde edilen bilgilere göre tabletin Android 4.2 ile ağustos sonunda IFA Berlin etkinliğinde resmiyet kazanacağı yönünde.

kaynak: androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!